Alışveriş Kredisi Nedir?

Alışveriş Kredisi Nedir?

binance refarans

“Oysa, alışveriş kredisini ihtiyaç kredisinden ayıran çok başka özellikleri mevcut. Bunlar neler mi? Bu yazımızda sizler için alışveriş kredisinin özelliklerini ve hangi bankalarda bulunduğunu araştırdık. Yazımızı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okursanız aklınızda alışveriş kredisi ile ilgili bulunan tüm sorular cevap bulabileceğinize eminiz. O halde buyurun hep birlikte yazımızı okumaya başlayalım.”

Alışveriş Kredisi Nedir?

Alışveriş kredisi, bankaların sizlere sadece internet üzerinden anlaşmalı oldukları websitelerden alışveriş yapmanıza imkan veren kredi sistemidir. Kısacası bunu bir örnek ile açıklayalım.

A bankasının X adlı alışveriş sitesi ile anlaşması var. Bu banka müşterilerine X adlı siteden alışveriş yapabilmeleri için 2.000 TL alışveriş kredisi veriyor. Bu kredi, müşterilerin hesaplarına tanımlanıyor lakin bu parayı yalnızca A bankasının anlaşmalı olduğu X sitesinden alışveriş yaparak harcayabiliyorlar. İşte alışveriş kredisi açıklamak aslında bu kadar basit. Eğer sizde kendi bankanızın alışveriş kredisi verip vermediğini merak ediyor ve nereden bu bilgiyi bulacağınızı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Alışveriş kredisini hangi siteler için veren hangi bankaların olduğunu sizler için araştırdık ve derledik. İşte müşterilerine alışveriş kredisi sunan bankalar şu şekilde;

  • Fibabank Alışveriş Kredisi

Fibabank, müşterilerine alışveriş yapabilmeleri için alışveriş kredisini tek bir alışveriş sitesi için açmış durumda. Bu sitenin ismi sizlere hiçte uzak değil. N11.Com üzerinden yapacağınız alışverişler için Fibabank’ı tercih edebilirsiniz! Üstelik 12 ay vadeli bir şekilde..

  • Aktifbank Alışveriş Kredisi

Öncelikle sizlere iyi bir haber verelim. Aktifbank, müşterilerine verdiği alışveriş kredilerinde asla herhangi bir internet sitesini şart koşmuyor. Kısacası, Aktifbank’tan alışveriş kredisi aldığınızda internette ki tüm sitelerden alışveriş yapabiliyorsunuz. Üstelik 500 TL ile 30.000 TL bant aralığında bir rakamı kredi olarak alabiliyorsunuz. Vade sayısı ise rakam arttıkça artıyor. Kısacası 500 TL için 6 ay taksit imkanınız var iken 30.000 TL için 36 aya varan alışveriş kredisi taksitlerine sahip olabiliyorsunuz.

  • Denizbank Alışveriş Kredisi

Denizbank, müşterilerine hepinizin çokta uzak olmadığı Hepsiburada.com üzerinden alışveriş yapma imkanı tanıyor. Eğer Denizbank’tan alışveriş kredisi alırsanız bu krediyi 750 TL ile 15.000 TL aralığında çekebiliyorsunuz. Bant aralığının oldukça geniş olmasından dolayı 6 ay ile 12 aya kadar varan vadelere sahip olabiliyorsunuz.

  • Garanti Bankası Alışveriş Kredisi

En geniş çaplı alışveriş kredisi veren bankaya hoş geldiniz. Garanti bankası 750 TL ile 15.000 TL arasında kredi veriyor olmasına rağmen anlaşmalı olduğu e – ticaret sitelerinin sayısı oldukça fazla yani seçeneğiniz bol.

Mediamarkt, Genpa, Hepsiburada, N11, İncehesap, Hepsiburada gibi sitelerden alışveriş yapabilirsiniz !

Kaynak: https://www.bankalar.org/krediler/

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir