renkli antre

Antrenizin Dekorasyonu İçin İpuçları

binance refarans

Antre için fikirler

Bir eve girdiğinizde sizi ilk karşılayan antre dekorasyonu hakkında çoğu kişi yapılacakların sınırlı olduğunu düşünebilir. Antrenizin boyutu ne olursa olsun öncelikle sizi yansıtmalı ve ihtiyaçlarınıza cevap vermelidir. Belki de antre tasarımı sandığınız kadar sınırlı değildir?

Antreler misafirlerinizi karşılamak ve uğurlamak için kullandığınız alanlardır. Misafirlerinize tarzınızı ve önem verdiklerinizi hissettirmeye antrelerden başlarsınız.

antre çerçeve

Antrelerde Aydınlatma

Eğer antreniz dar ve ışık almayan bir alan ise tasarımının daha aydınlık yapabilmek için yollar arayabiliriz. Kullandığınız duvar renklerinin açık tonlarda olması ve beyaz ışık veren aydınlatma kullanmak daha ferah bir tasarım elde etmenizi sağlayacaktır.

aydınlık antre

 

Eğer giriş kapınız uygunsa kapınızın iki yanında açacağınız cam ya da camlı tuğla gibi ışığı içeriye alabileceğiniz materyallerle daha aydınlık bir giriş elde edebilirsiniz.

aydınlık pencereler

Antrelerde Genişlik İstiyorsanız

Aynalar bulundukları alanı olduğundan daha geniş gösterebilme özelliğine sahiptir. Geniş bir ayna ortamınızın daha geniş algılanmasına sebep olacaktır.

antrede ayna kullanın

Antrelerde Dresuar ve Portmanto Kullanabilirsiniz

Özellikle eve girerken ihtişam arayanlar, klasik tarzdan vazgeçemeyenler için antre çok önemlidir. Dresuar, ayna, dekoratif eşyalar ve duvar kâğıtları ile hayallerinizdeki antreye sahip olabilirsiniz. Antrelerin vazgeçilmezleri dresuarlar için “Dresuar Şıklığı” yazımıza bakmalısınız.

klasik tarzda antre

 

Antreler eve girerken ya da çıkarken hemen elimizin altında bulundurduğumuz eşyalarımız için depolama alanı olarak değerlendirilebilir. İhtiyaçlarımıza göre bir dresuar ya da portmanto eşyalarınızı düzenli tutmanız ve aradığınız da kolayca bulabilmeniz için size yardımcı olacaktır.

bol depolama alnı olan giriş

 

Kapınızdan içeriye girdiğinizde ya da dışarıya çıkarken antreler en çok ihtiyaç duyduğunuz ayakkabılarınız, montlarınız için bir depolama alanı olabilir. Dolap kapaklarınızı isterseniz açık isterseniz kapalı olarak kullanabilirsiniz.

antre ayakkabılık

 

Antrenizde yerleştireceğiniz bir bank ya da berjer ayakkabılarınızı giyerken ya da çıkartırken size kolaylık sağlar.

banklı giriş

 

Antrenizde özel tasarım bir oturma alanını dolabınızın içerisine yerleştirebilirsiniz .Üzerini yastıklarla dekore ederek renkli sıcak bir tasarım elde edebilirsiniz.

renkli bir bank

Eğer antreniz bir bank yerleştirmek için dar ise dolaplarınızın içerisine girip çıkabilen koltukları düşünebilirsiniz. “Depolama Çözümleri İçin İyi Fikirler: Häfele” yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

WhatsApp Image 2019 04 11 at 20.17.43 1

 

 

Antre Duvarınızın Dekorunda Farklılık Oluşturun

Antrenizde kullanacağınız duvar dekorasyonu ile farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Vestiyerinizin arkasına yapacağınız taş görünümlü bir duvar dekorasyonu denemeye ne dersiniz?

taş döşeme vestiyer

 

Çiftlik tarzında bir eviniz varsa ayakları çamurla gelebilecek olan çocuklarınız için zemin döşemesini temizliği kolay olan fayans benzeri malzemelerle döşeyebilirsiniz.

kapalı vestiyer

Antreniz kullandığınız dekoratif eşyalarla sizi yansıtır. Kapının yanına yerleştireceğiniz anahtarlık, Duvarlarınıza asacağınız çerçevelerle sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

giriş anhtarlık

 

Yağmurlu bir bölgede yaşıyorsanız mutlaka bir şemsiyelik yerleştirmelisiniz. Hem siz hem de misafirlerinizin şemsiyelerini buraya koyarak, ıslaklığın evinizin içine girmesine engel olursunuz.

antrede şemsiyelik

 

Evinizde küçük dostlarınız varsa onlar için antrede özel bir alan oluşturabilirsiniz.

evcil hayvanlarınz için bir yeriniz olsun

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir