avize-secimi-ile-muhtesem-ev-dekorasyonu

Avize Seçimi ile Muhteşem Ev Dekorasyonu!

binance refarans

Evin her köşesi için aydınlatma, es geçilemeyecek temel dekorasyon noktalarından bir tanesidir. İyi bir aydınlatmanın yanı sıra doğru avize seçimi de büyük önem arz etmektedir. Bu sayede ev dekorasyonu hususunda önemli bir parça tamamlanmış olacaktır. Bu yazımıza birbirinden farklı avize çeşitlerini konu edineceğiniz. Yazının ilerleyen safhalarında odalara göre avize seçimi hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Keyifli okumalar…

Yatak Odası Avizeleri

avize secimi ile muhtesem ev dekorasyonu yatak odasi

Yatak odaları, gündelik hayatın koşuşturmasının sona erdiği ve kişinin dinlenmeye fırsat bulduğu bir ortamdır. Dolayısıyla yatak odasına rahatsız edici hiçbir unsur yer almamalıdır. Örneğin göze direk vuran ampuller son derece rahatsız edici olmaktadır. Bunun önüne geçebilmek adına yatak odası avize seçimi esnasında abajurlu avizeler tercih edilmelidir. Böylelikle ışık doğrudan göze çarpmayacaktır. Ek olarak beyaz ışıklardan kaçınarak daha dinlendirici olan sarı tarzı ışıklar tercih edilmelidir. Işığın miktarını ayarlamak için bir dimmer anahtar kullanabilirsiniz.

Salon Avize Seçimi

avize-secimi-ile-muhtesem-ev-dekorasyonu-salon

İşte geldik en önemli noktaya. Salon avizeleri evin en dikkat çekici aksesuarlarıdır. Dolayısıyla bu avizelerin bir öneriden çok sizin tarzınızı yansıtmaya ihtiyacı vardır. Ev dekorasyonu için hangi tarzı seçmişseniz avize seçimi noktasında da bu tarzı uygulayabilirsiniz. Modern bir dizayn için cam ve metalik avizeler, klasik bir dizayn için pirinç ve kristal avizeler tercih edilebilir.

Mutfak Avizeleri

avize-secimi-ile-muhtesem-ev-dekorasyonu-mutfak

Yemeklerin sofralara gelinceye dek vakit geçirdiği ortam, mutfaklar. İyi bir yemeğin yolu iyi bir dikkatten geçmektedir. Bu da iyi bir aydınlatmayla mümkün olmaktadır. Dolayısıyla mutfak avizeleri güçlü ışık verebilmelidir. Burada tercih edilecek beyaz ışık net bir ortam sağlayabilmektedir. Bu noktada ışığı loş bir hale getiren abajurlu avizelerden kaçınılmalıdır.

Genç Odası Avize Çeşitleri

avize-secimi-ile-muhtesem-ev-dekorasyonu-genc-odasi

Evlatlarımızın en önemli varlıklarından birisi de odalarıdır. Burada yaptıkları çalışmalarla kendilerini geleceğe doğru hazırlamaya gayret etmektedirler. Bu bağlamda genç odasının da net bir ışığa ihtiyaç duyduğu söylenebilmektedir. Bunun için beyaz ışık kullanımı ideal olmaktadır. Ancak uyku esnasında bu ışık evladınızın gözünü alabileceğinden bir dimmer anahtar şarttır. Ek olarak gençlerimizin dikkatini dağıtmaması açısından avize seçimi hususunda basit görünümlü ve kolay kullanılır modeller tercih edilmelidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir