balkon-dekorasyonu-fikirleri-2019

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2021

binance refarans

Balkonlarımız, evlerimizin en hoş köşelerinden birisi olmalıdır. Bazen bir kahve eşliğinde balkonda okunacak kitabın zevki tarif edilemez olmalıdır. Bunun için bizde balkon dekorasyonu fikirleri konulu bir içerik hazırlama kararı aldık. Okuyacağınız bu içeriğimizde oldukça hoş balkon modelleri ile karşılaşacaksınız. Sunacağımız fikirler muhteşem bir balkon için ilk adımı atmanızı sağlayacak. Keyifli okumalar…

Bitkisiz Balkon Dekorasyonu Olmaz!

balkon dekorasyonu fikirleri 2019 bitki
Süs Bitkileri

Balkonda çiçek yetiştirmek ve bitki ekmek tarifi edilemeyecek düzeyde hoş bir aktivitedir. Şayet bugüne kadar yapmadıysanız denemenizi şiddetle tavsiye ederiz! Balkon dekorasyonu konusunda ayrılmaz bir yere sahip bitkiler, gerek kokuları gerekse görüntüleri ile büyüleyici bir etkiye sahiptir. Bu bitkileri kendin yap fikirleri ile kombine ederek kendinize hoş bir uğraş edinebilirsiniz!

İnteraktif Balkon Dekorasyonu

balkon-dekorasyonu-fikirleri-2019-interaktif

Balkonlar sadece dışarıya açılan bir oda olarak görülmemelidir. Yaz aylarının en güzel anıları buralarda birikebilmektedir. Resimde görüldüğünüz balkon modelleri arasından seçtiğimiz görselimizdeki hoş bir salıncak oldukça yakışacaktır. Ek olarak harika mobilya seçimleriyle de dekorasyonunuzda zirveye ulaşabilirsiniz!

Camekan Balkon Modelleri

balkon-dekorasyonu-fikirleri-2019-camekan
Camekan Balkon Modelleri

Her gün günlük güneşlik hava olacak diye bir kaide yok. Bu nedenle camekan tasarımlara yönelmenizi tavsiye ederiz. Özellikle bitki yoğunluklu bir balkon tasarımına sahipseniz camekan seçiminde ahşap tasarımlara yönelmenizi öneririz. Bu tercih ile birlikte son derece huzurlu bir balkon ortamının kapılarını aralayacaksınız. Ek olarak siyah filmli camlar iyi bir tercih olacaktır. Aşırı sıcaklarda güneşin etkisini bir nebze de azaltacak bu tercih, dışarıdan içerinin görünmesinin de önüne geçecektir.

Balkonunuzda Hoş Aksesuarlara Yer Açın!

balkon-dekorasyonu-fikirleri-2019-aksesuar

Aksesuarlar, dekorasyonun tamamlayıcı parçalarıdır. Bu faktör balkon dekorasyonu için de geçerlidir. Balkonunuzda yer alacak hoş bir aksesuar, dekorasyonunuzda yapacağınız can alıcı dokunuşlar olacaktır. Bu aksesuarlar son derece basit olabilir. Mühim olan balkon ile uyumlu olabilmesidir. Örneğin, görselde görüldüğü gibi plastik bir meyve tabağı hoş bir aksesuar olabilmektedir. Bunun yanı sıra ışıklandırma da tercih edeceğiniz lamba seçiminde de özgün davranabilirsiniz. Farklı modeller satın alabilir veyahut kendin yap fikirlerinden birini deneyebilirsiniz. Bizce balkon modelleri arasında en iyisi kendinizden parça katacağınız tasarımlar olacaktır.

Balkon dekorasyonu fikirleri konulu içeriğimizin sonuna geldik. Sizde bu fikirlerden yola çıkarak hoş bir tasarıma kavuşabilirsiniz!

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir