Banyonuzu Nasıl Dekore Edersiniz?

Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2021

binance refarans

Her ne kadar üzerinde durulmasa da banyolar, ev dekorasyonunda önemli bir paya sahiptir. Zarif ve temiz bir banyo görünümü, ev dekorasyonunun tamamlayıcısı olacaktır. Bizde bu yazımıza birbirinden güzel banyo dekorasyonu fikirlerini konu edineceğiz. Yazımızda harika ve özgün banyo aksesuarları ile karşılaşacaksınız. Sizde sunacağımız bu fikirlerden yola çıkarak hoş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Mermer Banyo Dekorasyonu

banyo-dekorasyonu-fikirleri-mermer

Banyoların vazgeçilmez malzemesi hiç şüphesiz mermerdir. Mermerler, ortama temiz ve sağlıklı bir hava katmaktadır. Ayrıca temizliği de oldukça kolaydır. Banyonun dekorasyonunda daha çok modern tarz ön plana çıkmaktadır. Sade tasarımlar banyolar için idealdir. Ayrıca banyo dekorasyonunuzu mermer banyo aksesuarları ile tamamlayabilirsiniz. Dekorasyonda aksesuar seçimi son derece önemli bir husustur.

Kendin Yap Banyo Dekorasyonu

banyo-dekorasyonu-fikirleri-kendin-yap

Dekorasyon dediysek, illaki bir şeyler satın almanıza gerek yok. Gerekli dekorasyonun bir kısmını da siz tamamlayın! Evde kendiniz yapabileceğiniz pek çok kendin yap usulü banyo aksesuarları fikri var. Sizde bunlardan birini hayata geçirerek banyonuzda bulundurabilirsiniz. Bu dekorasyonun fikrinin en iyi yönü ise ürünün kendi elinizden çıkıyor olmasıdır. Her baktığınızda bunu sizin yaptığınızı bilmek ve misafirlerinizi şaşırtmak son derece gurur verici olacaktır.

Banyoda Işıklandırmanın Önemi

banyo-dekorasyonu-fikirleri-isiklandirma

Banyo denildiği anda akla gelen ilk ışıklandırma metodu led olmalıdır. Led ışıklandırmalar banyo gibi ortamlara daha sakin bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca banyonuzu mermer ağırlıklı dizayn ettiğiniz takdirde led ışıklandırmanın tesirini daha iyi görebileceksiniz. Mermer bir banyoda bulunacak led aydınlatmalar, ortama steril ve huzurlu bir hava katacaktır.

Banyo Aksesuarları: Süs Bitkileri

banyo-dekorasyonu-fikirleri-süs-bitkisi

Doğal bir banyo dekorasyonu istiyorsanız, süs bitkilerine yer vermelisiniz. Ancak bu noktada kesinlikle aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Zira burası bir banyo, botanik bahçesi değil! Aşırı oranda bitki, çiçek bulunduğu vakit kullanıcılar rahatsız olacaktır. Ayrıca banyoların büyük bitkiler için el verişli olmadığını belirtelim. Bu gibi bitkiler yerine cansız ve plastik olanları tercih edilebilir. Teknik olarak aynı amaca hizmet edecektir. İllaki canlı bir süs bitkisi istiyorsanız küçük olan türleri tercih edebilirsiniz.

Sizler için hazırladığı 4 banyo dekorasyonu fikri konulu yazımızın sonuna geldik. Sizde yazımızda belirttiğimiz noktaları baz alarak harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Dekorasyonunuzda banyo aksesuarları kullanmayı unutmayın…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir