Banyolar İçin En İyi Bitkiler - Salon Yaprağı

Banyolar İçin En İyi 5 Bitki

binance refarans

Ev bitkileri her zaman iyi bir fikirdir. Havayı arındırır, stresi azaltmanıza yardımcı olurlar. Ev bitkilerinin yerleşimi çoğunlukla ışık gereksinimlerine ve pencerelerinizin yönüne göre belirlenir. Ancak banyolardaki bitkiler biraz farklıdır. Banyolar nemli yerlerdir ve diğer odaların aksine, genellikle çok az veya hiç doğal ışık almazlar. Bu, banyonuzda bitki olamayacağı anlamına gelmez , ancak seçimlerinizin biraz daha sınırlı olduğu anlamına gelir. Evde kullanılan çoğu bitki banyolar içinde kullanılabilir. Çok az ışığa ve suya ihtiyaç duyan bitkileri tercih etmemiz, bitkinin bakımı açısından oldukça önem taşımaktadır.

Gelin hep beraber banyolar için en iyi 5 bitki yi inceleyelim.

  • Kurdele Çiçekleri

Bu bitkiler olağanüstü dayanıklı ve az bakımlıdır. Çok az ışığa ihtiyaç duyarlar. Kurdele çiçeklerinin su gereksinimleri düşüktür ve yeterince nemli bir banyoda doğrudan sulama yapılmadan gelişebilir.

Banyolar İçin En İyi Bitkiler - Kurdele Çiçekleri
Banyolar İçin En İyi Bitkiler – Kurdele Çiçekleri

  • Şans Bambusu

Şans bambusu , toprak bile gerektirmediği için bakımı çok kolaydır. Bir taş ve su kabında (banyo lavabosu için harika bir vurgu) mükemmel bir şekilde büyüyecektir. Aynı zamanda çok düşük ışık gereksinimlerine sahiptir.

Banyolar İçin En İyi Bitkiler - Şans Bambusu
Banyolar İçin En İyi Bitkiler – Şans Bambusu

  • Tropik Süs Bitkisi (Bromeliads)

Çok çeşitli tropikal bitki ailesi olan tropik süs bitkileri (bromeliads), çoğunlukla ılık ve yüksek nemli ortamlarda gelişen çok parlak renkli bitkilerdir.

Banyolar İçin En İyi Bitkiler - Bromeliads
Banyolar İçin En İyi Bitkiler – Bromeliads

  • Salon Yaprağı

Adı her ne kadar salon yaprağı olsada yüksek nemi seven, ancak fazla sulanması gerekmediği için banyolar için ideal bir bitki türüdür. Ayrıca doğrudan ışık ve sudan uzak tutmanız gerekmektedir.

Banyolar İçin En İyi Bitkiler - Salon Yaprağı
Banyolar İçin En İyi Bitkiler – Salon Yaprağı

  • Paşa Kılıcı

Uzun dalgalı yaprakları olan paşa kılıcı, çoğu odada öldürülmesi zor olduğu için sevilen bir ev bitkisidir . Parlaktan küçük ışığa kadar her şeyde büyüyebilir ve çok az sulama gerektirir. Nemli bir banyoda, sulamadan kurtulabilmelisiniz.

Banyolar İçin En İyi Bitkiler - Paşa Kılıcı
Banyolar İçin En İyi Bitkiler – Paşa Kılıcı

Bu yazımızda sizlere banyolar için en iyi 5 bitki yi derledik. Eğer sizin banyonuzda kullandığınız farklı bitkiler varsa yorum kısmından belirtmeyi unutmayın. Diğer paylaşımlarımız için sitemizi takip edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir