Batarya ve Musluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Batarya ve Musluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

binance refarans

Musluk ve batarya almak için bir ön araştırma yaparken öncelikle aradığımız en kaliteli musluk ve bataryanın hangi kriterlere sahip olması gerektiğini bilmemiz gerekir. Birçok yapı markette ya da nalburda yüzlerce çeşit seçeneği bulunduğu için genellikle insanların tercihlerini markalar ya da alacağı ürünün fiyatı belirlemekte. Fakat bazen fiyatı daha ucuz olan bir ürünün daha kaliteli olabileceğini bilmeliyiz. Peki öyleyse kaliteli bir musluk ve batarya da hangi özellikleri aramalıyız? Batarya ve musluk alırken püf noktalar nelerdir?

Musluk ve Bataryaların Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Batarya ve musluk seçimi konusunda batarya ve muslukların kaliteli olup olmadığı konusunda dikkat edebileceğiniz birkaç püf noktası bulunmaktadır. Bu püf noktalarından ilki göbek takımı ve kapak takımına bakılmasıdır. Kaliteli bir musluğun iç kısmı pirinçten yapılmalıdır. Almayı düşündüğünüz musluğun kapağını sökerek içine bakabilirsiniz. Eğer sarı ise iç kısmı pirinçtir ve dolayısıyla kalitelidir. Aynı zamanda ağırlığı da önemlidir. Çok ince ve hafif olan muslukları almaktan kaçınmalısınız. Kartuş özellikleri de ayrıca incelenebilir. İdeal bir muslukta kartuşlar 40 mm olmalıdır. Ve muslukların vidaları da pirinçten ve belirli bir kalınlıkta olmalı. Kaliteli musluk ve batarya arayışlarınız için Yapı Kataloğu sitesi üzerinden onlarca farklı firmayı inceleyebilir ve istediğiniz siparişi verebilirsiniz.

En iyi Musluk ve Batarya Markaları

“Musluk nasıl seçilir?” ya da “Musluk alırken neye bakılır?” sorularının tüketiciler açısından genel olarak cevabı musluğun markası ve fiyatı ile alakalı olmaktadır. Musluk ve batarya markaları incelendiğinde genellikle tüketiciler kalite ve bütçe doğrultusunda hareket etmek isterler.

Musluk seçiminde ilk akla gelen markaları incelemek gerekirse; Artema, marka olarak oldukça kaliteli bir marka iken fiyat anlamında biraz pahalı bir markadır. Kaliteli bir ürün ama fiyat olarak da biraz daha makul bir ürün arıyorsanız bu tercihi genellikle ECA markası karşılamaktadır. SPD marka musluklar da son dönemde tercih edilen yine kaliteli markalar arasında sayılabilir. Tüm kaliteli musluk marka ve fiyatlarını Yapı Kataloğu Musluklar kategorisinden araştırabilir ve sipariş verebilirsiniz.

batarya ve musluk secerken nelere dikkat edilmelidir 2
Musluk ve Batarya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Musluk ve Batarya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Batarya ve musluk seçerken dikkat edileceklerin başında öncelikle ürünü hangi alanda kullanacağımız konusu gelmektedir. Eğer banyo için bir seçenek arıyorsanız ortam buharlı ve nemli olacağından dolayı ürünün paslanmaması için kaliteli çeliği tercih etmek gerekir. Fakat mutfak için alıyorsanız tercihiniz daha çok evyeyi kapatan ve bulaşık yıkarken herhangi bir zorluk çıkarmayan bir model olmalıdır. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen duş başlığı şeklinde uzayan musluklar da mutfakta oldukça kullanışlı olabiliyor. Çeşitli batarya seçenekleri için Yapı Kataloğu Bataryalar kategorisinden zengin seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Musluk ve Bataryaların Garanti Kapsamı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Musluk ve batarya alırken birçok marka ve fiyat seçeneği arasından hangisini seçeceğimize karar verirken bir diğer kriter olarak da alacağımız musluk ve bataryanın garanti kapsamı altında olup olmadığını sorgularız. Neredeyse tüm markalar garanti kapsamındadır. Ancak bilinmelidir ki garanti şartları içerisinde musluklarda ve su sayacı girişlerinde filtre olması gerekmektedir. Eğer su saati girişinde basınç düşürücü takılı değilse bu durumda cihazlar garanti kapsamı altına alınmaz. Ve ülkemiz şartlarında da evlerin neredeyse %80’ inde bu sistem söz konusu değildir.

1 thought on “Batarya ve Musluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?”

  1. Merhabalar açıklamalarınız bana eksik olarak yansıdı BATARYAlar hakkında hiç bir açıklamanız yok … bataryalar krom , pirinç, plastik, ve seramik olarak sınıflandırılmıştır. buna göre hangi bataryayı seçmeliyiz.Lütfen bu konu hakkında da bilgi verirmisiniz .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir