PARK YATAK

Bebek Yatağı Seçimi Nasıl Yapılır?

binance refarans

  BEBEK YATAĞI ÇEŞİTLERİ

Gözlerini bu dünyaya açtıklarında bir meleğin kucağına uyanıyorlar. Peki ya sonra? İşte annelerin bebekleri için almaları gereken en önemli kararlardan birisi bebeklerini nerede yatırmaları gerektiğidir.

Anneler yakınlarının tavsiyeleri, uzman görüşleri ve yoğun hisleri arasında karar vermeye çalışıyorlar.Aldıkları kararlardan memnun olmayıp pek çok farklı bebek yatağını satın almak durumunda kalan anneler olduğunu görüyoruz.Annelerin sağlıklı bir karar alma sürecine yardımcı olmak için bu yazımızda bebek yataklarını sizin için araştırdık.

BEBEK BEŞİĞİ

BEBEK BEŞİKLERİ

Beşik yataklar bebeğini kendi yatak odasında uyutmak isteyen anneler için iyi bir tercihtir. Bebeğin anneye en çok ihtiyacı olduğu dönemde fazlasıyla yorulan anneler ayrı bir odaya gitmek zorunda kalmadan bebeklerinin ihtiyaçlarını görebilirler. Bu yatakların sabit formları olduğu gibi sallanan formları da bulunmaktadır. Sallanan formlarını gerektiğinde sabitleyerek iki farklı kullanma şekline sahip olursunuz. Dikkat etmeniz gereken önemli bir özelliği de boya ve cila içermeyenleri tercih etmenizdir. Bu yatakların en çok düşündüren tarafı bebeklerin 6. ayından sonra artık kullanılmamalarıdır. Bu yüzden aileler gereksiz bir harcama olarak görmektedirler. Bebeğin anneyle aynı odada kendi yatağında uyuyabilmesi çok şık tasarımlara sahip olan bebek beşiklerini tercih edilir kılmaktadır.

ANNE YANI YATAK

ANNE YANI BEBEK YATAKLARI

Anneler doğumu takip eden günlerde bebeklerini daha sık beslerler. Gece boyunca defalarca uyanan bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yatağınızdan kalkmak bir süre sonra çok zor gelmeye başlayacaktır. Anneler bu durumda bebeklerini yanlarında yatırmaya başlarlar. Çok yorgun bir annenin henüz çok küçük olan bebeğini yanında yatırması ise doğru olmaz. Uyku sırasında bebeğinize zarar verebilme ihtimaliniz sizi farklı arayışlara iter. İşte bu arayışta karşınıza anne yanı beşik ve yatakları kurtarıcınız olacak. Beşik formları olduğu gibi bebeğiniz büyüdükçe ayrı bir şekilde kullanabileceğiniz yatak formları da vardır. Bu yataklar yanları açılarak yatağınıza birleşirler. İlerleyen dönemlerde ayrı bir yatak masrafından sizi kurtarırlar. Yatak odanızda kaplayacağı alanın hareket alanınızı kısıtlayabileceğini de değerlendirmeyi unutmayın.

PARK YATAK

PARK YATAKLAR

Katlanıp yeniden kurulabilme özellikleri sayesinde bu yataklar taşıma ve saklama kolaylığını beraberinde getirir. Geniş kısmından ya da dar kısmından açılabilen modelleri vardır. Bebeğiniz bu kısımdan uyandıktan sonra çıkarak yanınıza gelebilir. Bu yataklarda dar kısımdan açılanları kullanmanız bebeğinizin uyurken düşme ihtimalini ortadan kaldırır. Çok farklı renk ve modellerde bulabileceğiniz park yataklar vardır. Bunların içerisinden bebeğinizi rahatlıkla görebileceğiniz modelleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

BEBEK KARYOLASI

GENİŞLEYEBİLEN BEBEK KARYOLASI

Bu yataklar, bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz yataklardır. Yatağın altında ve yanlarında depolama alanlarının olması sizi çok rahatlatır. Bebeğiniz büyüdükçe yanlarındaki depolama ürünleri çıkartılarak daha büyük bir karyola elde edilir. Sallanan, gerektiğinde sabitlenen ve sallanmayan modelleri vardır. Bebeğiniz büyüdükçe yeni bir karyola almanıza gerek duymamanız en önemli özelliğidir. Pek çok renk ve tasarımda bu ürünü bulabilirsiniz. Renginden sıkıldığınızda ürünü kaplayarak yeni bir karyola görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.

Bu yatakların en olumsuz özelliği önündeki korkuluklardan bebeğinizi yatağına bırakacağınız mesafenin yüksek olmasıdır. Korkulukların alçaltılıp yükseltilen mekanizmaları vardır. Ancak bu mekanizmalar çok sağlıklı değildir. Bebeğim bu korkuluklara sıkışır mı, ya da bu mekanizma düşer ve bebeğime zarar verir mi korkusu sizi başka tercihler yapmaya zorlar.

montessori yatak 2

 

MONTESSORİ YATAKLAR

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz montessori yataklar çocuklarınıza tematik odalar oluşturmanızı sağlar. Bu yatakların özelliği yere yakın olmalarıdır. Montessori yataklar çocuğun güvenli bir uyku uyuması için tercih edilirler. Seçim yapılırken yatağın kenarında çocuğun çarpacağı korkulukların olmaması tercih sebebi olmalıdır. Bunun yerine yumuşak fakat eğilmeyen malzemeden kenarlıkları olan yataklar tercih edilmelidir.

Bebeğiniz ve sizin için en doğru tercihi yapmanız  dilekleriyle .

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir