3abb80d85990ce6aabe8677559886ff9

Çatı Teras Kat Modelleri

binance refarans

 

 

Çatı teras kat modelleri arasında kapalı olanlar son dönemlerin en popülerleri arasında yerini koruyor. Dekorasyon bakımındansa ortada cevaplanması gereken konu kuşkusuz çatı katının ölçüleri olacaktır. Açık teras ve balkonlar da son dönemde oldukça sık kullanılmaktadır. Rüzgarın geliş açısına göre çatı katlarında gereken değişiklikler yapılmaktadır. Şemsiye, tende, branda, izolasyon gibi önlemler alınmalıdır. Teras katlarda izolasyon yapılırken uzman görüşlerin alınması gerekir.

 

Çatı Kapalı Teras Modelleri

 

Çatı kapalı teras modelleri herkes için cezbedicidir. Çatı katlarında bolca çiçek kullanmak dikkat çeken unsurlardandır. Sıcak yaz gecelerinde uzanabilecek, koyu muhabbetler edebilecek salıncaklar kapalı terasların vazgeçilmezidir. Teraslar kapalı olduğunda hem hava olaylarından etkilenmeyecek hem de temizlik sorunları yaşanmayacaktır. Aydınlatma şıklığıysa spot ışıklıklarla sağlanmaktadır.

 

Çatı Dubleks Teras Modelleri

 

Çatı dubleks teras modelleri arasında ahşap ve koyu renk olanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Daire şeklinde olan, ahşap zeminle uyumlu çatı katları iri kaya parçalarıyla bezenmiş haldedir. Işıklandırma başarısıyla taçlandırılmış olup masa ve sandalyelerin zarafetiyle taçlanmıştır. Çatı katlarında ahşap tasarımlar olması, cam yüzeyler sınırlı alanların nasıl başarılı şekilde yönetileceğini göstermektedir. Çatı katlarının dubleks olmasıysa alt katı bir kat olarak kullanma, üst katı kapatmaya imkan verir.

 

Çatı Modern Teras Modelleri

 

Çatı modern teras modellerinde evlerin çatısına uygunluğuna bakılır. Evlerde çatı için gereken tesisat, alanlara zarar verilmeden teras sistemleri çatılarınıza monte edilir. İstediğiniz tasarımlar için önerdiğiniz tüm malzemeler çatı katlarında kullanılabilir. Son dönemlerin modern renkleri arasında ahşap görünümlü seramikler yer alır. Su dolması, akıtma problemleri yaşamadan teraslarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Teraslarınızı ayrı bir kat gibi kullanmak, apartman hayatında doğayla iç içe yaşamak için, sağlam montajlama yöntemleriyle uygun çatılara sahip olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir