Seaside style coastal living room

Coastal tarz: Dört mevsim deniz havası

binance refarans

Coastal Tarz: Dört Mevsim Deniz Havası

Coastal tarzda bir oturma odası size denizi getirebilir.

Bir eve girdiniz. Eğer kendinizi deniz kenarında, ferahlamış hissediyorsanız coastal tarzı bir evde bulunduğunuzu söyleyebiliriz. Deniz tutkunları için eşsiz olan bu tarz, evin bütün odalarına taze bir bahar esintisi getirir.

Coastal tarzı evler genelde deniz kenarında ki evlerin dekorasyonu olarak algılanır .Ancak her mevsim evinde rahatlığı ve konforu isteyenler bu tarzı evlerinde tercih ederler. Açık renkler ahşap ve bambu ile birleşerek sizi coastal tarzı bir eve kavuşturabilir. Beyaz ,krem,mavi ve tonlarını kullanarak sade,coastal tarzda  ev dekorasyonunuzu  tamamlayabilirsiniz.

Siz de deniz temaları ile bir spor şıklığa kavuşmak istiyorsanız mobilyalarınızdan başlayarak  oturma alanlarınıza ferahlık katabilirsiniz. Bu yazımızda coastal tarzı evlerin oturma alanları için alternatiflerimizi gözden geçireceğiz.

Eğer dar bir alanda koltuğunuzu konumlandıracaksınız  açık tonlarda tercih yapmalısınız. Bu seçim sizin odanızı daha geniş ve ferah gösterecektir. Daha geniş alanlarda kırmızı,mavinin koyu tonları gibi renkleri de kullanabilirsiniz.

Coastal living room featured blue dresser 1620x972

Koltuğunuzun üzerinde kullanacağınız mavinin tonlarında yumuşacık yastıklar odaya renk katacaktır. Yine koltuğun üzerine atacağınız bir şal serin bir deniz melteminde hemen üzerinize alabileceğiniz uzaklıktadır.Ahşap ayaklar bu tonlarla bir uyum içerisindedir.

very oceanic trend living room 920x920

Daha geniş odalarda biraz daha koyu tonları deneyebilirsiniz.Siz mavinin tonları ile oynarken karşınıza daha net çizgili kumaşlar çıkacak .Gösterişden uzak coastal tarzındaki eviniz sizin içinizi ısıtacaktır.

Chic Hamptons style coastal living room 920x920

Odanızı döşerken denizcilik temalarından yardım alabilirsiniz. Koltuklarınızın kumaşında ya da yastıklarınız da  dümen,çapa,gibi desenler sizi mavi bir yolculuk hayaliyle buluşturur.

Coastal inspired living room with bold blue shelving 920x920

Nasıl beyaz bir koltukta ahşap ayaklar zevk veriyorsa açık toprak renklerinde bir koltukta mavi tonlarıyla bütünleşerek geniş mekanlarınızı bir deniz kampına çeviriverir.Siz tahta güvertenizde masmavi denize el sallayan bir denizcisiniz bu odada.

Seaside style coastal living room 920x920

Koltuklarınızın ayaklarının gözükmediği modeller tercih edebilirsiniz.Sanki deniz kenarında yürürken uzun eteklerinin kumsaldaki kum taneciklerine usul usul dokunduğu bir kadın gibi.Bu koltuklarla uzun yıllar beraber yürümek isteyebilirsiniz.

1400979397842

Özellikle tekli koltuklarınızda bambu veya hasır malzeme tercih edebilirsiniz.Size yazı ve balkonunuzdaki koltuklarınızı anımsatacak bu koltukların minderlerini odadaki diğer kumaşlarla kombinleyebilirsiniz.

soothing colors

Oturma alanlarınızı 3’lü , 2’li ve tekli koltuklardan oluşturabilirsiniz.Ya da odanıza özel tasarımlarla denizin ufka doğru uzanan derinliğini de yakalamanız mümkündür.

Ne dersiniz dört mevsim, coastal tarzda döşenmiş bir oturma odasında deniz kenarındaymış gibi yaşamaya.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir