Çocuk Odaları İçin Kendin Yap Fikirleri

Çocuk Odaları İçin Kendin Yap Fikirleri

Evimizi yenileme girişiminde çocuklarımızın odasını unutacak mıyız? Tabi ki hayır, hatta onlara kendi odalarımızda yaptığımızdan çok daha eğlenceli tasarımlar yaratacağız. Birbirinden eğlenceli kendin yap fikirleri makalemize hoş geldiniz.

 

Yapıştırmalar İle Hava Olaylarını Yakalayın

Kırtasiyelerden ve yapı marketlerden bulabileceğiniz birbirinden ilginç yapıştırmalar ile çocuk odasının duvarlarını süsleyebilirsiniz. Yapımı bakımından da sizlere kolaylık sağlayacak olan bu süsleme yöntemi ile öğretici oyunlar da oluşturabilirsiniz.

Mini Tiyatro Oluşturun

Marangoza yaptırabileceğiniz veya aldığınız tahtalara mini bir ev şekli verebilirsiniz. Mini evimizi üst kısmından perdeler ile süslediğimiz de kukla oyunları için mini tiyatromuz hazır olacak.

Ağaç Kitaplık Yapın

Raflarını ağaç dalları gibi yerleştireceğiniz bir kitaplık ile odayı hem dekoratif olarak güzel göstereceksiniz hem de birçok kitabı içinde barındırabilecek bu kitaplığı çocuklarınızın kitapları sevmesi için kullanabileceksiniz.

Cibinlik İle Yatak Başlığı Yapın

Sizde farklı yatak başlığı tasarımları mı arıyorsunuz? Bu fikir ile hem sade hem de çok şık bir yatak başlığına sahip olabilirsiniz.  Böylece prensesler kendilerini çok özel hissedecek.

Raflar İle Oyuncakları Ayırın

Oyuncakları sergilemek ve hepsinin yerini kolayca bulabilmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Üstelik raflar daha sonrasında başka amaçlara da hizmet edebilecek kullanım alanı dolmayan ömürlük malzemelerden olacaklardır. Kısaca bir taşla iki kuş…

Duvarları Kara Tahtayla Doldurun

Çocuklarınız duvarları çizmekten çok hoşlanıyor değil mi? Halbu ki kendilerinin bunun için bir sürü defteri varken. Neden onlara özel bir alan ayırmıyorsunuz? Eminiz hem sizi kurtaracak hem de çocuklarınızın çok hoşuna gidecek bir fikir olacaktır.

Mini Spor Salonu

Çocukların enerjilerini atabilecekleri, odalarının bir köşesini süsleyen tırmanma merdiveni, halatlar gibi aletlerin bulunduğu bir alan yaratabilirsiniz. Böylece her an dışarı çıka ihtiyacı hissetmeyecekler ve size de onlarla oynayabileceğiniz bir alan kalmış olacak.

Odayı Yıldızlarla Doldurun

Hepimiz yıldızlara bakıp uyumayı severiz. O zaman neden odamıza yıldızların küçük portatiflerini eklemeyelim. Bir gökyüzü alanı gibi boyayacağımız duvar ile yıldız şekillerinin üzerine yerleştireceğimiz LED ışıklar çok güzel görünecek. Bir gece lambası ihtiyacını da karşılayan bu tasarım odamıza farklı bir hava katacak.

iyiyilcom
Dekorasyon blogu ayağınıza geldi. Evinize, ofisinize dekorasyon yapılır. 1 Saatte yazılır 2 dakikada okutulur.

İlginizi Çekebilir

Yorum yap