renkli dresuar e1555086467132

Dresuar Şıklığı

binance refarans

Bir Dresuar Almadan Önce Bu Yazıyı Okumalısınız

Evimiz seçtiğimiz mobilyalarla daha güzel ve şık bir görüntüye kavuşuyor.Mobilyaları yerli yerinde kullanmak, dekorasyonda yanlışların önüne geçmek daha güzel bir eve sahip olmamızı sağlar.Evinizdeki dekorasyon hakkında ilk izlenimi veren dresuar olsun istiyorsanız hakkındaki püf noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Dresuarlar mobilya parçaları içerisinde isterseniz tek başına isterseniz mobilyalarınızla kombinleyebileceğiniz özel parçalardır. Dresuar Fransızca bir kelime olup dilimizde aynen kabul görmüştür. Dresuarları üst tablası çok geniş olmayan yüksek sehpalar olarak tanımlayabiliriz.

k dresuar

En yaygın olarak evlerin giriş bölümünde kullanılmaktadır. Ancak salonlarımızda,yatak odalarımızda hatta çalışma masası olarak kullanılabilen dresuarlar vardır.

Çekmeceli Dresuarlar

Dresuarların çekmeceli ya da çekmecesiz olabilirler. Dresuarın özellikle giriş-antre-lerde anahtar,şarj alet gibi hemen elimizin altında bulunan eşyaları koyduğumuz bir yer olduğu düşünülecek olursa çekmeceli modelleri çok daha kullanışlıdır.

ekmeceli dresuar

Dresuarların üstlerini abajur,vazo ,dekoratif eşya,çerçeveler gibi eşyalar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

dresuar üstü düzenleme

Klasik-Modern Dresuarlar

Dresuarlar lükens ayakları,ahşap oyma süslemeleri ile evinizde klasik bir şıklık oluşturmanızda yardımcı olur.

klasik dresuar

Dresuarları sadece klasik tarzlarda kullanmak zorunda değilsiniz.Modern tarzda döşenmiz evlerinizde kullanabileceğiniz çok farklı dresuar modelleri bulabilirsiniz.Klasik modellerde genelde ahşap materyal kullanılarak ahşap oymalarla süslenmiş dresurlar üretilir.Modern tarzda ise kullanılan metal,akrilik gibi mlazemeler istediğiniz görüntüyü yakalamanızı sağlayacaktır.

modern dresuar

Dresuarlar genelde dört ayaklı yüksek sehpalardır. Ancak iki ayaklı olup duvara monte edilen çeşitleri de vardır. Eğer dar bir girişe sahipseniz iki ayaklı dresuarlar yerden kazanmanızı sağlayacaktır.

iki ayaklı dresuar

Dresuar Aynası

Dresuarların birlikte görmeye alıştığımız en önemli parçaları aynalardır. Aynaları dresuarınıza uygun bir  şekilde seçerek bulunduğunuz ortamı daha geniş gösterebilirsiniz. Evden çıkmadan hemen önce dresuarınızın üzerindeki aynada kendinize son bir bakış atarak evinizden içiniz rahat ayrılabilirsiniz.

aynalı dresuar

Sadece giriş mekanları dresuarların kullanım alanları değildir. Yatak odalarında da dresuarları kullanabilirsiniz. Altına yerleştireceğiniz şık bir puf, karşınızda şık bir ayna makyajınızı yaparken kullanmanız için ideal bir köşe olacaktır.

yatak odası dresuar e1555085494412

 

Çalışma alanınızı da bir dresuarla oluşturabilirsiniz. Üst kısımları dar olduğu için geniş bir çalışma alanı oluşturamazsanız. Dizüstü bilgisayarınızı ya da tabletinizi kullanırken yapacağınız çalışmalar için ise ideal olacaktır.

alışma masası dresuar

Salonlarınızda da dresuarlarınızı seçerken geniş çekmeceli olanlarından tercih ederseniz misafirleriniz için kullanacağınız çatal ,kaşık ya da tabaklarınız için fazladan depolama alanına sahip olursunuz.

salon dresuar

 

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir