vidalux pure 800mm x 800mm black quadrant hydro shower cubicle self contained cabin 71955 p

Duşakabin Boyutları Nasıl Alınır?

binance refarans

 

 

Duşakabin boyutları nasıl alınır sorusuna duşakabin kurulacak alana göre yerleşim yapılacağını söylememiz gerekmektedir. Banyolarınız için alacağınız duşakabinler hazır olabileceği gibi özel ölçülerle de alınabilir. Banyo ölçüleri ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir. Standart ölçüler olsa da banyo ölçülerine ve standartlara göre istediğiniz duşakabini yaptırmanız mümkündür. Duşakabin ölçülerinizi alarak eviniz için en ideal duşakabini yaptırabilirsiniz. Banyo yapılan alanda sorun yaşamamak, nem ve buhardan kaynaklı problemler yaşamamak için duşakabin tercih etmelisiniz.

 

Duşakabin Boyutları ve Fiyatları

 

Duşakabin boyutları ve fiyatları ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Kolay temizlenebilir, dar alanlarda mükemmel sonuçlar sunan duşakabinler herkes tarafından tercih edilmektedir. 90×90 boyutunda çizgili camlardan oluşan oval duşakabinler küçük banyolar için de ideal ölçülerdir. Duşakabin boyutları alınırken küvet üzerinde yan panelli problemli ölçüler alınması, iki duvar arasında ölçü alma, köşeli yer teknesi üzerinde duşakabin ölçüsü alma, oval tekne ölçüsü alma yapılmalıdır.

 

Duşakabin Boyutları Planı

 

Duşakabin boyutları planı yapılırken her modele ve şekle göre ölçü alma teknikleri mevcuttur. Ölçüleri alırken duşakabin cam ölçülerinin de hesaplanması gereklidir. Oval 80×80 ölçülerinde küvetli duş tekneleri en çok tercih edilen modeller arasındadır. 120×80 ölçülerinde dikdörtgen duş teknesi modelleri boydan uzun, ender dar olan banyolar için ideal duşakabin boyutudur.

 

Duşakabin Oval Ölçü Boyutları

 

Duşakabin oval ölçü boyutları görsel açıdan zengin modellerdir. Kapı olarak kullanılan duşakabin modelleri en çok tercih edilen modellerdir. Zeminle bütünleşmiş halde küvetsiz duş tekneleri de kullanım için tasarlanan oldukça şık modellerdir. Genel olarak oval duşakabin kabinlerinin daha dar alanlarda kullanıldığını söylememiz gerekmektedir. Bu ürünler 80×80 ve 90×90 cm boyutlarında en küçük duşakabin ölçülerine sahip oval modellerle banyolarınızı kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir