Kendin Yap Duvar Dekorasyonları

Duvar Dekorasyonu | Kendin Yap Fikirleri

binance refarans

Odaların göze çarpan ilk noktaları duvarlardır. Bu nedenle duvar tasarımı büyük bir önem arz etmektedir. Bu yazımızda duvar dekorasyonu için 4 adet kendin yap fikirleri sıralayacağız. Bu fikirler sayesinde duvarlarınız üzerinde harika çalışmalar yapabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Kış Duvar Dekorasyonu

duvar-dekorasyonu-fikirleri-kis-dekorasyonu

Kış, her ne kadar soğuk olsa da bizleri muhteşem görüntülere konuk eden bir mevsimdir. Sizde bu mevsimden esinlenerek duvarlarınızı dekore edebilirsiniz. Birkaç parça çubuk alarak işe başlayın. Bu noktada dondurma çubuğu kullanabilirsiniz. Resimde görüldüğü üzere farklı kar tanesi desenleri oluşturun. Ardından ahşap tutkalı kullanarak bu çubukları birbirine sabitleyin. Sonrasında ise dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Artık duvarlarınıza asabileceğiniz muhteşem bir duvar dekorasyonu ürününe sahipsiniz!

Kağıt Duvar Dekorasyonu

duvar-dekorasyonu-fikirleri-kagit

Kağıt deyip geçmeyin! Kendin yap fikirleri ile her şey bir dekorasyon malzemesi olabilir. Resimde görüldüğü gibi farklı renk tonlarındaki el işi kağıtlarını önünüze alın. Kağıtlardan orta büyüklükte kareler kesin. Kesmiş olduğunuz karelerin köşelerinden tutarak merkez noktasına kadar kıvırın. Dört köşeye de aynı işlemi yaptığınızda resimdeki parçalardan bir tane elde etmiş olacaksınız. Tüm renklerden aynı kareleri keserek çıkartın. Sonrasında birbirine yakın renk tonlarını yan yana yapıştırarak harika bir renk geçişi oluşturun. İşte muhteşem tablonuz hazır!

Duvar Aynanız Yok mu?

duvar-dekorasyonu-fikirleri-ayna

İşte kendin yap fikirleri arasından en kullanışlısı! İlginç bir aynaya ne dersiniz? Tek ihtiyacınız olan bir tenis raketi! Tenis raketinin iplerinden kurtulun. Ardından içerisine sığabilecek ebatlarda bir ayna kestirin. Silikon tabancası kullanarak aynanızı tenis raketinin içine sabitleyebilirsiniz. Dilerseniz raketin üzerine farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Artık kendinize bakmak istediğiniz her an bu aynalara koşacaksınız!

Botanik Köşesi

duvar-dekorasyonu-fikirleri-kasa

Sizce de bu görüntü muhteşem değil mi? Çoğu kişinin evinde bu gibi market kasaları yoktur. Ancak bakkalınızdan ya da marketinizden rica ettiğiniz takdirde sizden bir kasayı esirgemeyeceklerdir. İlk olarak bir miktar ahşap tutkalı ile boylarınızı karıştırın. Kasalarınızı farklı renklerde boyayın. Bunlar bir bahçe dekorasyonu olabileceği gibi genç odası rafları da olabilir. Burada tercih sizin!

Bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel duvar dekorasyonu önerileri paylaştık. Sizde bu kendin yap fikirleri ile harika bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir