Eşya Kredisi Diye Bir Şey Var Mı?

Eşya Kredisi Diye Bir Şey Var Mı?

binance refarans

“Bu yüzden internette bu sorunun çok fazla sık arandığını keşfetmiş olduk. Bizde sizler için eşya kredisi diye bir şey var mı yok mu bunu araştırdık. Eğer sizde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı detaylı şekilde inceleyerek öğrenebilir ve sonuçlara göre sizde hareket edebilirsiniz. Hep birlikte yazımıza geçerek öğrenelim.”

Eşya Kredisi Var Mı?

Genellikle yeni evlenecek olan çiftler eşya kredisi diye bir kredi türünün olup olmadığını merak ediyorlar. Bunun nedeni ise çiftlerin evlilik yapacakları dönemde nakite sıkışık olmaları diyebiliriz. Eşyalarını kendi birikimleri ile almaktansa bunları farklı masraflara harcayarak eşyalarını kredi ile almak istiyorlar. Yada insanlar durumları olmadığı için yenilemek istedikleri eşyalarını kredi kullanarak almaya çalışıyorlar. Eşya kredisi ile ilgili olarak bankalarla yaptığımız görüşmelerde sizler için aşağıda ki bilgilere net ve sağlam şekilde kavuştuk.

  • ING Bank Arçelik Kredisi

Öncelikle şunu belirtelim ki, eşya kredisi adı altında kredi veren birkaç banka haricinde hiçbir banka yok. ING Bank ise bu konuda önderlik yapıyor diyebiliriz.  ING Bank, Koç grubuna ait olan Arçelik A.Ş. ile yaptığı anlaşma neticesinde müşterilerine Arçelik şubelerinde harcayabilecekleri kredi seçenekleri sunuyor. Bu krediler ile müşteriler 60 aya kadar vade imkanı elde ediyorlar. Böylece geri ödemelerde herhangi bir zorluk çekme durumu da olmuyor. Dilerseniz beyaz eşya, dilerseniz daha farklı ürünleri dilediğiniz gibi Arçelik’ten alabiliyorsunuz.

  • Arçelik Kredisi Nasıl Alınır?

Eğer Arçelik kredisi almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken işlemler oldukça basit. İlk olarak TC numaranızın başına ARCELIK yazarak 2229’ göndermeniz gerekiyor. Daha sonra ING bank müşteri hizmetlerinden gelen telefona cevap verin. Müşteri temsilcisi kullanmak istediğiniz kredi rakamını ve geri ödeme planınızı size soracaktır. Buna göre faiz oranı ayarlanarak size Arçelik kredisi verilecektir. Sizde evinize en yakın şubeye giderek kredinizi kullanabileceksiniz.

  • CapitalBank Eşya Kredisi

Capitalbank ise, herhangi bir kurum veya şube ismi vermeden direkt olarak müşterilerine eşya kredisi adı altında kredi veren tek banka diyebiliriz. Dilerseniz beyaz eşya, dilerseniz mobilya türünden ürünlerinizi alabilirsiniz. Capitalbank’ın müşterilerine verebileceği rakam ise 30.000 TL ile sınırlı. Bunun üstü rakamları eşya kredisi olarak alamıyorsunuz. Fakat 36 ay yani 3 seneye kadar varan taksit imkanları olması nedeniyle insanlar tarafından ING Bank Arçelik Kredisi haricinde en çok tercih edilen bankalardan birisi diyebiliriz. Eğer sizde eşya kredisi kullanmak istiyor fakat alışverişlerinizi Arçelik değil farklı kurumlardan almak istiyorsanız CapitalBank ile iletişime geçerek eşya kredinizi kullanabilirsiniz.

Bankacılık işlemleri ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları bu sitede!

Kaynak: https://www.bankalar.org/krediler/

https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir