YATAK ODASINDA TELEVİZYON

Ev Dekorasyonu Ve Teknoloji

binance refarans

Ev Dekorasyonunda Teknolojinin Zaferi

Ev dekorasyonumuzda kullandığımız ürünler teknolojinin dokunuşu ile her geçen gün farklı tasarımlara kavuşuyor. Evimizde yer verdiğimiz bu ürünlerin geçirdikleri evrim bu yazımızın konusu olacak.

İnsan hayatının sürekli bir gelişim içinde olduğu bir sürpriz değil. Ancak hızla gelişen teknoloji insan hayatı için sürprizler hazırlamaya devam ediyor. Daha başka bizi ne şaşırtabilir ki dediğimiz bir anda karşımıza çıkan son teknoloji ürünler hayatımıza yön veriyor.

Çoğu zaman akıllı diye tanımladığımız bu ürünler ev dekorasyonumuzun, mobilyalarımızın da içerisine girmeye devam ediyor. Ev dekorasyonunu bozuyor diye kullanmayanların bile kullanmaya can atacağı teknoloji harikası ürünler tasarlanıyor.

Televizyon Deyip Geçmeyin…

televizyon

İlk televizyondan bugüne kadar içi de dışıda çok değişti televizyonların. Tüplü televizyonlar,led televizyonlar ,lcd televizyonlar,plazma televizyonlar .Derken baktık ki bunun sonu gelmiyor. Biz de ne yapalım ? Dedik ki: “O halde teknoloji çalsın televizyon oynasın biz de seyrine bakalım”.Bakalım bu gözler daha neler görecek?

Ayna Televizyon

Televizyon uzun bir süredir hayatımızın merkezinde yer alıyor. Olmalı mı olmamalı mı tartışmalarını boşa çıkartacak tasarımlar hayatımıza girmeye başladı. Hatta evinizde olmasını istediğiniz bir ressamın tablosu gibi evinizin tasarımında yer almaya adaylar.

ayna televizyon

Bunlardan bir tanesi ayna gibi gördüğünüz televizyonlar. Evinizin tasarımına uyabilecek aynalar siz istediğiniz zaman televizyona dönüşüyor. Hem dekoratif bir ayna hem de bir televizyon sahibi olmak istiyorsanız teknoloji size bu alternatifi sağlıyor.

Gizli Televizyon

Evinizin tasarımları arasına gizlenmiş televizyon üniteleri son günlerin en çok tercih edilenleri arasında bulunuyor. Bu tasarımlar televizyonuzu sizin ihtiyacınıza göre mobilyanızın içerisine gizliyor. Eğer ihtiyacınız televizyonunuzu iki oda arasında paylaşmak ise siz sadece hangi odada oturmak istediğinize karar verin. Televizyonunuz sizi takip ediyor.

YATAK ODASINDA TELEVİZYON

 

Mobilyalara entegre edilen bilgisayarlar,müzik setleri,telefonunuzu şarj edebileceğiniz prizler de onlara ihtiyaç duyduğumuz sürece göz önündeler.İşiniz bittiğinde onları yine mobilyalarınızın içerisine gönderebilirsiniz.

Şeffaf Televizyon

Onun orada olduğunu bile anlamayacaksınız.Arkasını gösteren şeffaf tasarlanmış televizyonlar modern tasarımlarınızı tamamlamak için iyi bir tercih olacaktır.

sony şeffaf televizyon

Evinize Ateşi Getirin

Özellikle rustik tarzda evlerde sıkça rastladığımız şömineler farklı tasarımları ile her tarzda odaya uyum sağlıyor. Sıcacık bir atmosfer oluşturmamızı sağlayan şöminelerin bakımı ise göründüğü kadar kolay olmuyor. Eğer şöminenin sıcaklığından vazgeçemiyor ancak temizliği size zor geliyorsa teknoloji imdadınıza yetişiyor. Ateşi evinizin içerisine getiren yeni nesil şömineler teknolojinin dekorasyona bir hediyesi olarak göz dolduruyor.

TEKNOLOJİK ŞÖMİNELER

Oyun Konsolu Mu, Sehpa Mı?

Bilgisayar oyunları modern toplumun en önemli oyuncaklarıdır. Ancak bu oyuncaklar sadece çocuklar için olmaktan epey uzakta bulunuyorlar.7‘den 70‘e pek çok kimse bilgisayar oyunlarının, oyun konsollarının başında zaman geçiriyor.

Yeni nesiller için bilgisayar oyunları büyük bir tutkudur. Birbirlerinin evine oyun oynamak için giden arkadaşlar hiçte az değildir. Aradığınız çözüm misafirlerinizle birlikte bilgisayar oyunu oynamak, ya da kendinize keyifli bir oyun ortamı oluşturmak ise evinizin bir bölümünü oyun alanı şeklinde tasarlayabilirsiniz. Belki de oyun konsolu şeklinde tasarlanmış sehpanızı tasarımın ana öğesi yapabilirsiniz.

oyun konsolu sehpa

Yatağın Tadını Çıkartmanın Tam Karşılığı

BEDCHILL

 

Bu yatak rahatlığın resmini yapıyor.Çalışma alanı,yemek masası,yatak .Bu kelimeler “BEDCHILL”yatağı tanımlamak için az bile kalıyor.Bu yatakta istediğinizde film seyredebilir,müzik dinleyebilir hatta homeoffice olarak bu yatağı kullanabilirsiniz.

BEDCHILL 2

Yatağınızın üzerinde hareket eden bu masa iki tarafında ihtiyaçlarını karşılıyor.Üzerinde dört elektrik prizi,dört adet usb girişi ,iki led lamba,uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen iki stereo bluetooth hoparlör bulunuyor.Masanın iki tarafında bulunan iki adte depolama amaçlı çekmece ise size yok artık dedirtebilir.

Bulaşık Makinesi Nerede Gören Var Mı?

teknoloji 4

Evet , fotoğrafını  gördüğünüz bir bulaşık makinesi. Elbette bildiğimiz bulaşık makinelerine hiç benzemiyor.Bu makine mi mutfak tasarımlarını zorlar ,yoksa mutfak tasarımları mı bu makineyi bilinmez ama teknoloji bulaşık makinesini bir hayli değiştirmiş dedirtti bize .Ne dersiniz?

Yemek parçalarını ultrasonic dalgalarla yok eden bulaşık makinesi su kullanmıyor. Çevreci ürünlerin üretilmeleri bizi dünyamız için umutlandırıyor. Gelecek nesillere bırakacağımız temiz ve zengin doğal kaynaklara sahip bir dünya hepimizin isteğidir.

Yine de bu bulaşık makinesini tasarımının içerisinde kullanacak olan mimar arkadaşlara bir” kolay gelsin” temennisinde bulunmadan geçmek istemedik.

Geleceğin evlerimize neler getirebileceğini hayal edenler oldukça daha farklı tasarımlar ev dekorasyonlarımızın içerisinde var olmaya devam edecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir