Dekorasyon ÖnerileriKendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Ev Dizaynında Led Kullanımını Nasıl Yapabilirsiniz?

Evinizin havasını değiştirecek led kullanımı

Evinizin herhangi bir odasında veya alanında kullanabileceğiniz led lambalar son yıllardır oldukça moda. Peki, ev dizaynında seçimleri nasıl yapabilirsiniz? İlk olarak yapmanız gereken tarzınızı belirlemektir. Bütün ev dekorasyon eşyalarında seçim yaparken en önemli konu sizin tarzınızdır. Çünkü led seçimi yaparken dümdüz lambalar kullanmak zorunda değilsiniz.

Ledleri kullanacağınız odanın neresi olduğu ve seçim yaptığınız led şekli oldukça önemlidir. Bu konuda yapabileceğimiz öneriler:

  • Yetişkin yatak odasında yatağın üst kısmına veya duvar kısımlara düz yuvarlak ledler kullanabilirsiniz.
  • Makyaj aynasında yüzü daha da aydınlatmak için yuvarlak ve alt tabanında diskler bulunan ledler kullanabilirsiniz.
  • Çocuk odasında unicorn, yıldız vb. desenleri olan ledler kullanabilirsiniz.
  • Salonda, film izleme odanızda, yatak odasında veya çocuk odasında perde şeklinde led kullanabilirsiniz. Örneğin tamamı yıldız yansıtması olan ledlerle döşeli bir tül perde her yere yakışacaktır.
  • Balkonunuzu yazın aydınlatmak için stilinize uygun bir şekilde led kullanabilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızın alt kısmına daha düşük ayarlı ledler koyarak kendinize özgün bir gece lambası yaratabilirsiniz.

ev-dizayninda-led-kullanimi-nasil-yapilir-5

Evinizde mükemmel fotoğraf kareleri yakalamak için mutlaka ışık oyunlarından yararlandığınız çekimler yapmalısınız. Ortaya gerçekten de harika fotoğraflar çıkabiliyor. Bulunduğunuz odanın daha estetik, özgün ve sizi yansıtan bir havasının olması sizi evinizde daha mutlu kılmak için yapılabilecek bir sürü uygulamadan yalnızca bir tanesidir.

ev-dizayninda-led-kullanimi-nasil-yapilir-4

Özellikle çocuklarınızın karanlıktan korktuğunu fark ettiğinizde odalarında şık ledler kullanmak hem göze hitap ettiğinden onların kendilerini iyi hissetmelerine hem de karanlığı ortadan kaldırdığı için korkularına yenik düşmeden daha rahat ve kaliteli bir uyku almalarına olanak sağlamaktadır.

ev-dizayninda-led-kullanimi-nasil-yapilir-6

Yatak odanızı daha da romantik bir havaya bürümek, yemek masasını özel günlerde daha romantik bir ortama dönüştürmek için de ledlerden yararlanabilirsiniz. Yani, zaman zaman evin farklı alanlarında kullanmak üzere tavan aranızda yedek led lambaları bulundurmanızı öneriyoruz. Bu sayede şıklığı ve yarattığı mükemmel atmosfere olan bağımlılığınızı bir süre sonra gizleyemeyeceksiniz. Evinizi veya ofisinizi baştan aşağıya restorasyon çalışmalarına sürükleyecek led seçimleri alanlarınızı daha çık hale getirecektir. Led seçimi yaparken dikkat edebileceğiniz bir diğer konu ise oda rengi ve perde rengine uyumlu olmalıdır.

 

 

Etiketler

iyiyilcom

Dekorasyon blogu ayağınıza geldi. Evinize, ofisinize dekorasyon yapılır. 1 Saatte yazılır 2 dakikada okutulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı