Ev Tekstili - Tek Kişilik Nevresim Takımı | Poyraz Mavi

Ev Tekstili Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

binance refarans

Ev eşyalarımız, zamanla kullanılışlığını yitirir ve ayrıca eskidiği içinde değiştirilmesi gerekir. Bu nedenle, evlerimizde mobilyalarımız kadar, tekstil eşyalarımızda bu konuda belirli sürelerde yenilenmelidir. Nelerdir bunlar; perdeler, nevresim takımları, havlular, çeşitli örtüler vb. daha bunlara ek olabilecek, evlerimizde fazlasıyla ev tekstili ürünü vardır. Bu yazı içeriğimizde, ev tekstili seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, onlara göz atacağız.

  • Ev Tekstili Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ev eşyalarımız için alışveriş yaparken; ev tekstili seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler, nelerdir? Bunlar hemen hemen, herkes için aynıdır. Ev tekstili evin her bölümüne hakimdir. Pencereler, yatak odaları, mutfak ve banyolarda farklı tekstil ürünleri bulunur. Pencereler, güneş ışınlarının fazla etkisinde kalan bölgeler olduğu için, perdeleriniz zamanla saracak ve eskiyecektir. Bu nedenle, stor perde ve de kalın fon perdeler kullanabilirsiniz. Tül güneş ışığını, gündün evinize daha yumuşak bir şekilde yansıtır. Kalın perdeler ise güneş ışınlarını, engeller. Bu nedenle ikisini bir arada renk uyumuna dikkat ederek kullanabilirsiniz. Stor tül ya da güneşlik kullanırsanız, buna ek olarak görsel bütünlüğü sağlaması için fon kalın bir perde ile de tamamlamış olursunuz. İkisi de sade olmaması gerektiği gibi, aynı şekilde ikisi de gösterişli olmamalıdır. Birini sadece, diğerini de daha gösterişli tercih etmelisiniz.

Ev Tekstili - Polar Yorgan - Çift Kişilik - Pembe

Yatak odalarınızda ve salonlarınızda farklı türde perde kullanımı olacağı için, zevkleriniz doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Zevkleriniz doğrultusunda, klasik ya da modern seçimler yapabilirsiniz. Klasik bir tarzınız var ise; ağır ve uzun perdeleri tercih edebilirsiniz. Modern bir ortam için ise, daha hafif ve uçuşan açık renkte perde seçimi yapabilirsiniz.

Yatak odaları için, ev tekstili seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler ise; uyku bedenimizin dinlenmesi ve sağlıklı olması için en önemli faktördür. Bu nedenle sağlıklı, huzurlu ve konforlu bir uyku için; doğru nevresimleri tercih etmelisiniz. Terletmeyen ve vücut ısısını dengede tutan, ipek karışımlı kumaşları ya da bambu ve pamuklu yapıya sahip nevresim takımlarını tercih etmelisiniz. Çarşaflarınızı belirli periyotlarda değiştirerek, uyku kalitenize de katkı da bulunabilirsiniz. Yorgan ve yastık seçimlerinizde de doğru kumaşları tercih etmelisiniz. Ayrıca; yorganlarınızın hava alan özelliğe sahip ve hafif özellikli olmasına dikkat edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir