robot supurge 2

Evin Kurtarıcısı: Robot Süpürgeler

binance refarans

Tüm sektörlerdeki teknolojik gelişmelerin hayatımızı yönetme biçimimizi büyük ölçüde değiştirdiğini söylemek yanlış olmaz. Günlük ev işlerini yapmak için saatler harcadığınız günlerin geride kaldığını söylesek? Evdeki yaşamda çağ atlatan elektrikli ev aletlerinin ortaya çıkması ile, günlük hayatımızı bir hayli kolaylaştırır olduk. Yakın bir geçmişte, bunun bir örneğine daha şahit olduk. Yapay zekayı kullanarak tasarlanan robot süpürgeler, ev süpürme derdini ortadan kolaylaştırmak için tasarlandı.

Kullanım Kolaylığı

Arçelik robot süpürge

Robot süpürgeler, oldukça kolay bir kullanım sağlar ve hatta evinizde evcil hayvanınız varsa, onları da bunu çalıştırmak konusunda eğiterek işinizi biraz daha kolaylaştırmaya ne dersiniz? Sıradan bir elektrik süpürgesinin yetişemediği köşeleri temizleyen robot süpürgelerden maksimum verim almak için, akıllı seçimler yapmalısınız.

Robot Süpürge Özellikleri

robot supurge

Robot süpürgeler, temizleme açısından standart bir elektrikli süpürgeye benzer olsa da, kullanım kolaylığı açısından çok daha avantajlıdır. Geleneksel elektrikli süpürgeler, çok fazla vakit kaybı ve zahmet demektir. Robot teknolojisi ile çalışan bu süpürgeler ise, hiç bir yere dokunmanıza gerek kalmadan bütün evin tozlarını alır. Tabi, bu tarz bir ürün seçiminde; zamanlayıcı ayarları, elektrikli şarj etme olanağı, kullanım ömrü, ses kontrolü miktarı ve diğer özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Robot Süpürge Boyut

Robot süpürgenizin evin tüm yüzeylerine kolayca ulaşabilmesini istiyorsanız, küçük boyutlu bir model tercih etmelisiniz. Bir süpürge bu kadar küçük olduğunda; evdeki en dar alanlar, yatak altları, halılar ve dolap altlarını temizlemek de daha kolay olacaktır. Genellikle, tüm robot süpürgelerin küçük bir haznesi vardır, bu nedenle süpürge seçerken bu faktör sizin için bir fark yaratmayacaktır.

Pil Gücü

Şarjlı olarak çalışan robot süpürgelerde, ürünün pil gücü ve pil ömrü de önemli bir detaydır. Bir seferde en az 1 saat kullanılabilecek bir ürün, ortalama büyüklükte bir ev için yeterli olacaktır.

Robot Süpürge Markaları

arcelik robot supurge
Arçelik robot süpürge

Türkiye’de robot süpürgeler, şimdilik sınırlı sayıda marka tarafından üretilmektedir ve Arçelik onlardan biridir. 60 W motor gücüne sahip olan Arçelik robot süpürge, kablosuz olarak 1.5 saate kadar çalışabilmektedir, ki bu bir robot süpürge için oldukça yeterli bir süredir. Arçelik robot süpürge satın almak istiyorsanız, indirimli dönemlerde 1700 TL’ye kadar düşen fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Farklı marka seçenekleri için Xiaomi, Beko ve Phillips markalarının ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir