Fiber Saksı Özel Tasarım

Fiber Saksı

binance refarans

Günümüzde ismi pek bilinmeyen bu saksı çeşiti aslında çok popüler. İç ve dış mekanlar için en iyi dekorasyon araçlarından biri olan fiber saksı lar ev, bahçe, balkon gibi mekanlarda kullanılabilir. Fiber saksıların en güzel özelliği ise kalıp mantığı ile imal edilmesidir. Bu istediğimiz tasarımda saksı imalatı yapılabileceği anlamına geliyor.

 • Fiber Saksı Nedir?

Fiber saksı cam elyaf ve polyester karışımı ile yapılan bir üründür. Araç kaportası, tekne yapımı gibi yerlerde de kullanımı yaygındır. Saksının yapımında kullanılan elyaf malzemesi miktarına göre saksının mukavemeti artmaktadır. Orta ölçekli saksılar için min. 2 kat elyaf kullanılmalıdır. Kalite açısından boya olarak, araç boyaları kullanılmalıdır.

Ürünler belirtilen tasarımda oluşturulan kalıplardan çıkar. Fiber saksılarda model ve ölçü sınırı bulunmaz, mekana göre özel saksı imalatı yapılabilir. Darbelere karşı dayanıklıdır. Temizli basittir, bez yardımı ile kolayca silinebilir. Fazla suyun dışarıya tahliye edilmesi için çoğu saksı grubu tabak kullanır. Fakat fiber saksılarda tabak ihtiyacınız olmayacak. Fiber saksılar tabak yerine daha gelişmiş çözümler sunuyor. Ayrıca istenilen renge boyanabilmesi fiber saksı tercih etmemize olanak sağlıyor. Kullanılan boya kalitesine göre saksılarda çizilme dahi yaşanmıyor.

Fiber Saksı
Fiber Saksı

 • Fiber Saksı Kullanım Alanları

Fiber saksılar iç ve dış mekana uyumludur. Ev, bahçe, balkon gibi birçok mekanda kullanılabilir. Ayrıca dış mekan dekorasyon projelerinde cafe, avm, otel gibi işletmeler çoğunlukla fiber saksı tercih etmektedir.

Fiber saksı kullanımı için alan sınırı yoktur. Her mekanda kullanılabilir.

Fiber Saksı Özel Tasarım
Fiber Saksı Özel Tasarım

 • Fiber Saksı Modelleri

Firmaların sunmuş olduğu ve her geçen gün artan fiber saksı modelleri ni klasik olarak kare, yuvarlak ve dikdörtgen olarak ele alabiliriz. Standart üretimler bu tarz modellerden oluşsada birçok firma farklı tasarımlarda modellerin imalatınıda yapıyor. Eğer mekanınız için özel tasarım saksı ihtiyacınız varsa firmalar bu saksıların üretimini yapabilir.

Fiber Saksı Özel Tasarım
Fiber Saksı Özel Tasarım

 • Neden Fiber Saksı Tercih Etmeliyiz?

Fiber saksı tercih etmemiz için gereken başlıca maddeleri şöyle sırayabiliriz;

 1. İç ve dış mekana olan uyumu
 2. İstenilen renge boyanabilmesi
 3. Temizliğinin kolay olması
 4. İstenilen ölçüde imal edilebilmesi
 5. İstenilen modelde imal edilebilmesi
 6. Tabak kullanımı yerine daha gelişmiş çözümler
 7. Darbelere karşı dayanıklı olması
 8. Boya kalitesi ile çizilmelere karşı önlem alınabiliyor olması
 9. Bitkiler için en uygun saksılardan biri olması
 10. Tekerlek uygulaması ile kolay hareket ettirilebilmesi
Fiber Saksı
Fiber Saksı

Saksılar hakkında daha fazla öneri ve bilgilendirici makaleler için saksı kategorisini takip etmeyi unutmayın.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir