Hol Dekorasyonu Fikirleri

binance refarans

Hol Dekorasyonu Fikirleri olarak çok çeşitli dekorasyon yöntemleri sunulabilir. Ancak bu noktada önemli olan holün nasıl olduğudur. Genişlik ve uzunluk dekorasyon yaparken dikkat edilen en temel unsurlardır.

Uzun bir hole sahip olan evler dekorasyonu buna göre yapmalıdır. Uzun hollerde geometrik duvar kağıtları hol dekorasyonu fikirleri kapsamında tercih edilebilir. Bu duvar kağıdı hole iyi bir görüntü katar.

Hol zemininde alan derinliği sağlamak önemlidir. Dekore edilirken bunu sağlayan zemin döşemelerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde koridor dekorasyonu yapılabilir.

Dar hol dekorasyonlarında ise dikkat edilmesi gereken en temel şey bellidir. Alanı olduğundan daha büyük geniş göstermek gerekir. Bunun içinde refahlık sağlayacak dekorasyon ürünleri ve yöntemleri kullanılabilir.

Tablo ve Ayna İle Hol Dekorasyonu

Dar bir hole sahip olan evlerde ayna kullanımı yapılabilir. Aynalar, konulduğu alanı daha geniş ve aydınlık göstermeyi sağlar.  Böylece dar koridorlar daha geniş gösterilir.

Uzun holler için tablolar hayat kurtarıcı oluyor.  Bu uzun koridorları daha ilgi çekici yapmak için çeşitli tablolar kullanılabilir. Özellikle renkli tablolar daha canlı bir hava katar.

Dar hollerin duvar rengi seçimi önemlidir. Ev dekorasyonunda hol için canlı renkler seçilebilir. Açık renklerin kullanımı alanın genişliğini büyük gösterir. 

Geniş hollerde ise, farklı bir yöntem izlenebilir. Duvarlara yerleştirilecek olan küçük dolaplar kullanılabilir. Bu sayede holün boş görüntüsünün önüne geçilir.

h3
Hol Dekorasyonu Fikirleri 8
h2
Hol Dekorasyonu Fikirleri 9
h1
Hol Dekorasyonu Fikirleri 10
1013606e 3d81 42ae 8606 3ba0f8f7b3c1
Hol Dekorasyonu Fikirleri 11
462e369f 94d0 4b10 8d2a 92e298b56e85
Hol Dekorasyonu Fikirleri 12

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir