İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri

binance refarans

İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri ile o bölgenin şık ve ilgi çekici  tarzına sahip olmak mümkündür. Genel olarak İskandinavların sade, şık ve doğal bir dekorasyon tarzı bulunuyor.  Modern dekorasyon yöntemleriyle bu tarza sahip olmak mümkündür.

Sadelik, İskandinav dekorasyon tarzında ön plana çıkan en önemli unsurların başında geliyor. Bu yüzden mobilya ve benzeri şeylerin mümkün olduğunca sade ve az olmasına özen gösterilmesi gerekir. Aynı zamanda İskandinav tarzı dekorasyon fikirleri kapsamında karışık desenlerden ve renklerden uzak durulması tavsiye edilir.

Beyaz tonları, bej, açık mavi gibi renkler tercih edilerek İskandinav tarzında basit Dekorasyonlar yapılabilir. Renklerin bu şekilde seçilmesi o bölgede güneş ışığının çok az olmasından kaynaklanıyor. Nötr renklerle yapılan dekorasyon ise sadeliği beraberinde getiriyor.

İskandinav Dekorasyon Modelleri

Minimalist olmak, İskandinav tarzı dekorasyonda sıkça uygulanan bir şeydir.  Bu tarz bir dekorasyon yapmak isteyen kişiler minimalist davranmaya özen göstermeli.  Özellikle dekorasyon sırasında pencerelerin önleri açık bırakılabilir.

Banyo dekorasyonunda duvarlar da gri rengi kullanılabilir.  Gri renk kullanımı sayesinde banyo daha temiz ve hijyenik bir görünüme sahip olur. Aynı zamanda gri banyo eşyaları da daha şık bir görüntüye sahiptir.

Ahşap mobilya kullanımı şıklık ve sadeliği bir araya getirmenin en önemli unsurudur. İskandinav tarzını yakalamak için ahşap masa ve sandalyeler tercih edilebilir. Böylece güzel bir dekorasyon fikri ortaya çıkarıla 

a4
İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri 7
a3
İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri 8
a2
İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri 9
a1
İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri 10

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir