kendin yap balkon dekorasyonu 19

Kendin Yap Balkon Dekorasyon Fikirleri

binance refarans

Balkon, bir evin dış dünyaya açılan kapısı olsa da; ne yazık ki çoğu evde pencerelerle kapatılır ve hatta bazen bir depo olarak kullanılır ya da dairenin kullanılmayan alanı olmakla kalır. Oysa düşük bir bütçe, biraz hayal gücü ve biraz çiçekler ile balkonunuzu evin en keyifli alanına dönüştürebilirsiniz. Bu yazıda, balkonunda ufak dokunuşlar ile büyük farklar yaratmak isteyenler için, düşük bütçeli kendin yap balkon dekorasyonu fikirlerini derledik. Yazımızın sonunda, size ilham verecek 18 farklı öneriye de göz atmayı ihmal etmeyin!

Meyve- Sebze Kasalarından Oturma Alanları

kendin yap balkon dekorasyonu 2

Kendin yap projeleri arasında en popüler olanlardan biri, sebze ve meyve kasaları ile yapılan oturma alanlarıdır. Balkon mobilyalarının fahiş fiyatları canınızı sıkıyorsa, bir kendin yap projesi ile balkonunuzda yeni bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Paletleri dilediğiniz renkte boyayıp, üzerine dilediğiniz renkte minderler yerleştirerek de yepyeni bir balkon görünümüne kavuşabilirsiniz.

Ahşap Zemin Kaplamalar

kendin yap balkon dekorasyonu

Dış mekanlarda ve havuz kenarlarında kullanılan ahşap zemin kaplamaları, balkonunuza dahil ederek onu ferah bir bahçe görünümüne kavuşturabilirsiniz. Bauhaus, Praktiker yapı marketlerde bu tip ürünlerden her bütçeye uygun seçenekler bulunmaktadır ve bir usta çağırmanıza gerek kalmadan kolayca uygulayabilirsiniz.

Tığ İşi Puflar

kendin yap balkon dekorasyonu 6

İplikler ile tığ işleri yapmaktan hoşlanıyorsanız, balkonunuza da tığ işi puflar ekleyebilirsiniz. Bu puflar; balkonda kitap okumak, arkadaşlarınızı ağırlamak ya da keyifli bir kahvaltı yapmak istediğinizde balkonda dekoratif ve ekonomik bir seçenek sunacak.

Askıda Saksılar

kendin yap balkon dekorasyonu 5

Balkonda yenilik yaratmanın en kestirme yolu, ona biraz yeşillik ve çiçek eklemektir. Çiçekler, balkona neşe getirir. Büyük saksılar için her zaman yeterli alanınız olmayabilir. Onun yerine, balkon tavanlarına asacağınız kancalara saksılar asmayı da düşünebilirsiniz.

Aydınlatma Çözümleri

kendin yap balkon dekorasyonu 4

Balkonunuz için şık bir avize aradınız ancak fiyatlar gözünüzü mü korkuttu? Birbirine bağlanan ampüller ile hazırlayacağınız sarmaşık bir aydınlatma, balkonda rahat ve romantik bir atmosfer yaratmanın harika bir yoludur!

Şişe Meşaleler

kendin yap balkon dekorasyonu 3

Balkonuzu aydınlatmak için tek seçenek ampüller ya da avizeler değildir. Masanın üzerine yerleştireceğiniz ve kendi ellerinizle yapabileceğiniz şişe meşaleler ile balkonda şık bir  efekt yaratabilirsiniz.

Kendin yap balkon dekorasyonu için daha fazla öneriye mi ihtiyacınız var? Aşağıda, sizler için derlediğimiz galeride 18 farklı öneri daha bulabilirsiniz!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir