koltuk-takimi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

binance refarans

Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimizde en dikkat çeken ürünlerden bir tanesi de koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları kafanızdaki dekorasyon stilini uygulamak için katkı sağlaması yanında konforlu bir yaşam tarzı sunmaktadır.

koltuk-takimi-secimi

Stiliniz Doğrultusunda Seçim Yapın

Salonunuzda veya oturma odasında kullanacağınız koltuk takımlarını odada oluşturmak istediğiniz tarza göre seçmelisiniz. Koltuk takımları odaya istediğiniz havayı katmakta oldukça önemli olan dekorasyon ürünleridir. Örnek olarak odada sade bir hava oluşturmak istiyorsanız koltuğunuzu sade bir tarz seçmeniz bu konuda oldukça etkili olacaktır.

Odanızın Büyüklüğüne Göre Seçim Yapın

Koltuk takımı alırken bu takımın kaç koltuktan ve berjerden oluşacağına dikkat etmelisiniz. Koltuk takımı seçimi ailenizin kaç kişiden oluştuğuna yani ihtiyaçlarınıza bağlı olduğu kadar odanızın büyüklüğüne de bağlıdır. Bu nedenle yeni bir eve taşınıyorsanız veya koltuk takımınızı yeniliyorsanız yeni koltuk takımı seçimi yaparken odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız size sonradan yaşanacak sığmama sorununu engellemiş olacaktır.

Eğer koltuk takımını yerleştireceğiniz salon veya oturma odası küçük ise köşe takımlarını da göz ardı etmemelisiniz. Köşe takımlarını puflar ve berjerler ile kullanılması durumunda hem odaya istediğiniz havayı katma konusunda hem de odadaki ferahlık konusunda oldukça büyük bir adım atmış olursunuz.

İhtiyaçlarınızı Unutmayın

Koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biriside ihtiyaçlarımızdır. Eğer geniş bir aile iseniz büyük koltuk takımları seçmelisiniz. Ancak küçük bir aileye sahipseniz ve misafir konusunda da fazla derdiniz yoksa küçük koltuk takımları seçerek odada daha fazla boş alan bırakabilir ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

koltuk-takimi-renk-secimi

Renk Seçimi

Koltuk takımı seçiminde renklerinde büyük bir önemi vardır. Örneğin küçük bir odanız varsa koltuk takımı seçerken renk olarak açık renkler seçerseniz odanızı olduğundan daha ferah gösterecek ve odadaki dolu görünümünü ortadan kaldıracaktır. Aynı şekilde zaten hali hazırda büyük ve ferah bir odanızda basık ve sıkıcı renkler kullanılması odayı olduğundan daha küçük göstereceğinden dolayı renk seçimine dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda seçeceğiniz pufların ya da berjerleri farklı renkler seçerek odanın havasını hareketlendirebilirsiniz.

Dayanıklı Malzeme Seçimi

Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biriside dayanıklı malzeme seçmek olacaktır. Koltukların iskeletinin hangi malzemelerden yapılmış olduğu oldukça önem arz etmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir