Berjer Koltuk Takımı Dekoratif

Koltuk Takımı ve Berjer Modellerinde Yeni Trendler

binance refarans

Evimizin oturduğunuz odasın da veya misafir odasında koltukların noktayı, örnekleri, desenler ve renkleri özelliklede bayanlar için ayrıdır. Bayanlar koltuk takımı alırken yalnızca kendi beğendiklerine değil eve gelen konuklarının da onaylayacağı yalnız koltuk modeline yoğunlaşırlar.

Erkek ve Kadının Beğenme Anlayışları Farklıdır

Koltuk takımı satın alırken özen gösterilmesi gereken özellikler bulunur. Erkekler için önce huzur daha sonra manzara gelir fakat bayanlar ise her iki özelliğe de aynı anda sahiptir olmak isterler. Kolaylıkla koltuk anlayışı kişiye göre değişir bazı insanlar aşırı yumuşak koltuğa sorunsuz kabul ederler bazıları ise katı ve yumuşak arasındakine rahat derler ama koltuk arayışında eğer tercih ettiğiniz koltuk aşırı sert olursa rahatsız eder ya da çok yumuşak olursa rahatsız edebilir bu seçime siz karar oluşturacaksınız.
Koltuğun huzurundan daha sonra koltuğun modeli, çeşidi ve evinize müsait mi yoksa değil mi bunu tercih etmeniz gerekiyor. Tercih ettiğiniz koltuk takımının mobilyalarınızla da uyumlu olması önemlidir.

Berjer Koltuk Takımı
Berjer Koltuk Takımı

Odaya göre seçimler nasıl olmalı

Oturma odanız küçük metrekare ise desenlilerden uzak durmalısınız odayı göründüğünden daha dar göstermektedir, yalın renk olduğu zaman göründüğünden daha ferah göstermektedir. Bunların yanında gelen bayanların da daha çok fazla önem gösterdiği bir konu da, koltuk kaplaması ve ayakları, koltuk grubunun ayakları yüksek olması her bayanın tercih sebebidir. Temizlikte koltukların altını kolayca süpürüp silinmesini istemekteler. Diğer bir tercih nedeni ise koltuğun kaplamasıdır.

  • Deri mi?
  • Basit temizlenebilir mi?
  • Çıkarıp yıkanabiliyor mu?
  • Kumaşı zarar görürümü veya solma yapıyor mu?
Dekorasyon İçin Berjer Koltuk Takımı
Dekorasyon İçin Berjer Koltuk Takımı

Koltuk seçiminde bu sualler de önemlidir.

Eğer odanız büyükse bir sıkıntı olmamakta fakat odanız ufaksa bu özellikler çok ciddi bir şeydir, alacağınız koltuk grubu odanıza büyükse odada rahatsızlığa sebep olabilmekte kapı açıldığında koltuklarınıza vurabilir geçmenize engel olabilir sizi de huzursuz eder ve hoş bir görünüm sağlamaz. Koltuk grubu seçimlerinde oda büyüklüğüne göre 3+3+1 veya 3+2+1 seçeneklerine başvurabilirsiniz. Burada berjerinizin koltuk takımınızdan daha farklı olması güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Trend Berjer Koltuk Takımı Modelleri
Trend Berjer Koltuk Takımı Modelleri

L Koltuk Tercih Edilmeli Mi?

L koltuklar için ne kadar kullanım kolaylığına sahip değil deseler de o eskidendi çünkü bundan sonra köşe koltuk takımları normal oturma grupları gibi yatak olmakta aynı zamanda altına kullanmadığınız eşyalarınızı doldurabileceğiniz bir baza şekilde kullanabilirsiniz. Odanız ufaksa L koltuğun yanına berjer koymanız biraz kötü durabilir fakat küçük bir L koltuk beğendiyseniz yanına farklı bir berjer de ilave edebilirsiniz.
Koltuk takımı alırken nelere dikkat edilmeli?
Koltuklarınızı alırken dikkat etmeniz gereken bir noktada sağlamlığıdır Koltuğunuzun ne tür bir ağaçtan hazırlanmış olduğu ve hangi tür kumaşların kullanıldığı önemlidir. Almış olduğunuz koltuğun gürgen ağacından yapılmış olması sağlam olduğuna dair bir göstergedir.
Koltuk takımının iskeleti kadar iskelet üzerinde kullanılan kumaş çeşidi, sünger malzemesi vs. oturma grubunun kullanım yılını değiştirir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir