kucuk banyo dekorasyon onerileri 7

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

binance refarans

Banyo, bir evde en az kullanılan ama en önemli alanlardan biridir. İşten geldikten sonra yorgunluğunu atmak için küveti doldurup içinde vakit geçirenlerden misiniz? Ya da belki de makyajınızı banyoda yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Banyoyu kullanım amacınız ne olursa olsun, banyodaki alan küçüldükçe kullanım da zorlaşmaya başlar. Fazladan kullanım alanı sağlayacak depolama çözümleri ve işlevsel dekorasyon önerileri ile siz de küçük banyonuzu daha konforlu bir alana dönüştürebilirsiniz!

Banyo Duvarları İçin Askılar

kucuk banyo dekorasyon onerileri 6

Banyoda fazladan depolama alanı ve daha kullanışlı bir alan yaratmanın yollarından biri, banyo duvarlarına asılacak askılardır. Küçük banyo sepetleri, banyo havluları ve hatta saç kurutma makinesi ve düzleştirici gibi ısı ürünlerini bu askılara asarak, banyo çekmecelerini rahatlatabilirsiniz.

Tezgah Altı Rafları

kucuk banyo dekorasyon onerileri 5

Banyo tezgahının altındaki dolap, genellikle banyo temizlik ürünleri gibi malzemeleri depolamak için kullanılır ve ürünler çoğaldıkça bu dolaptaki karışıklık da artmaktadır. Tezgah altındaki dolap içine yerleştireceğiniz portatif raflar, bu karışıklığı önlemek ve banyoda fazladan depolama alanı yaratmak için iyi bir seçim olacaktır.

Portatif Sepetler

kucuk banyo dekorasyon onerileri 4

Banyo tezgahının üzerine ya da banyoda yer alan konsol benzeri mobilyaların raflarına yerleştireceğiniz portatif sepetler; makyaj malzemeleri ve bakım ürünlerini organize etmenizi sağlar. Küçük bir banyonuz varsa ve banyo raflarındaki o kalabalık görünümden hoşlanmıyorsanız, dışarıdan içinde ne olduğu görünmeyen hasır ve büyük sepetlerden yardım alabilirsiniz.

Köşeleri Değerlendirin

kucuk banyo dekorasyon onerileri 3

Küçük bir banyonuz varsa, banyodaki her alan değerli olabilir. Küvetin kenarında ya da çamaşır makinesinin olduğu duvardaki köşe boş duruyorsa, oraya duvara monte bir raf ünitesi yerleştirerek, banyonuzu daha kullanışlı bir alana dönüştürebilirsiniz. Böyle alanlar, kolay kolay bir yere sığamayan banyo havlularını depolamak için de iyi bir seçimdir.

Çekmece Düzenleyiciler

kucuk banyo dekorasyon onerileri 2

Çekmeceli banyo tezgahlarınız varsa şanslısınız. Ancak yine de, çekmece içlerini düzenlemeye ihtiyacınız olacaktır. Çekmece içlerini bölümlere ayıracak organizatörlerden yardım alarak bunu başarabilirsiniz. Böylece, taraklar, pamuklar, makyaj malzemeleri, saç şekillendiriciler ya da vücut nemlendiricilerini birbirinden ayırmak daha kolay olacak.

Klozet Üstü Üniteler

kucuk banyo dekorasyon onerileri

Banyo klozetinin üzeri, özellikle küçük banyolar için iyi bir yer kazanma alanıdır. Küçük banyonuzda fazladan depolama alanı açmaya ihtiyacınız varsa, banyo klozetleri için üretilen duvar ünitelerinden yardım alabilirsiniz. Kapaklı ya da kapaksız olarak tasarlanan bu üniteler; deterjanlar, tuvalet kağıtları ve havlu kağıt gibi malzemeleri düzenli bir şekilde depolamanızı ve banyonuzda fazladan yer açılmasını sağlayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir