yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-2020

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 2021

binance refarans

Organizasyon becerileriniz ne olursa olsun, küçük bir yatak odasını dekore etmek zor olabilir. Ancak ister inanın ister inanmayın, küçük bir yatak odası kendine özel avantajlarla doludur. Yaratıcılık ve doğru mobilya tercihi ile yatak odanızın keyfini çıkarabilirsiniz. Depolama seçeneklerinden aksesuar seçimine kadar küçük yatak odası dekorasyon fikirleri sizlerle!

Basit bir raf kullanın

Hantal bir komodinle uğraşmak yerine, doğrudan yatağınızın yanına küçük bir raf takın. Böylece, masa lambası, kitap ve küçük bir vazo gibi malzemeler için yeterli alana sahip olursunuz.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-1

Duvarları renklendirin

Renk tercihlerinize göre nötr veya pastel tonlarla yatak odanızın belli bir bölümünde farklı duvar boyası kullanın. Duvarların renkli olması ve bazı alanlara farklı renklerde vurgu yapılması, odanın daha büyük görünmesini sağlar. Küçük yatak odası dekorasyon fikirleri arasında bulunan bir başka madde ise tavanı renklendirmek! Klasik beyazdan sıkıldıysanız; tavan boyasını daha canlı bir renkle boyayabilirsiniz. Yatak odası renk seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Aynadan vazgeçmeyin

Aynalar bir yatak odasını daha parlak ve ferah hissettirirken, aynı zamanda gün boyunca yatak odasına ışık dağılmasına yardımcı olur. Bu da odanın daha huzur verici bir ortama dönüşmesini sağlar. Ayna için en doğru yer bir şifonyerin üzeridir. Kullandığınız aynanın çok küçük olmamasına özen gösterin. Çok küçük ayna kullanırsanız, bu dekorasyon odanızı daha küçük gösterecektir.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

Minyon mobilya aksesuarları ile fark yaratın

Ufak boyutlu mobilya aksesuarları doğru kullanıldığında yatak odanızı kullanışlı ve iyi görünümlü bir hale dönüştürebilir. Örneğin dağınıklığı önlemek için yatak yanına küçük komodinler veya ince yapılı sehpalar kullanabilirsiniz.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

Duvar Kağıtlarını Deneyin

Duvar kâğıdı kullanmaktan korkmayın. Sıkıcı bir duvarı kolayca odak noktasına dönüştürmenin en kolay yolu duvar kağıtlarından faydalanmaktır. Kolayca çıkarılabilen duvar kağıtlarını kullanabilir, yatak odanızda renk ve desen cümbüşü yaratabilirsiniz.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

Yerleşik bir kitaplık deneyin

Kitaplık kullanımı da küçük yatak odası dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Yan sehpa yerine kitaplık kullanabilir hem kitaplarınızı hem de aksesuarlarınızı burada sergileyebilirsiniz. Böylece dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz, aynı zamanda şık bir görüntü elde edersiniz. En sevdiğiniz dekor aksanlarını yatak odanızda kullanmak için kitaplıklar büyük bir fırsat sunar.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

Beyaz renkten korkmayın

Yatak odanızda tamamen beyaz renk kullanabilirsiniz. Küçük bir alanı daha havadar hissettiren en önemli detay, her alanda beyaz boya tercih etmekten geçer.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-7

Renkli perdeleri deneyin

Göz alıcı rengarenk perdelerle uyku alanınızı daha şık hale getirin. Böylece perdelere vurgu yaparak yatak odasında farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-8

Doğal ışıktan faydalanın

Küçük yatak odası dekorasyon fikirleri arasında bulunan bir diğer önemli konu ise doğal ışıktır. Her dekorasyon seçeneğinde küçük uyku alanınıza daha fazla ışık getirmenin yollarını düşünün. Örneğin; yatağınızı doğrudan pencerenin önüne yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-9

Büyük boy tablo ve resimleri deneyin

İster benzersiz bir fotoğraf, ister eşsiz bir resim veya çarpıcı bir tablo olsun, tüm büyük boy duvar aksesuarları yatak odanıza ayrı bir hava katar. Bununla birlikte odanız daha ferah ve büyük bir görünüm kazanır.

yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-10

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir