kucuk yatak odasi dekorasyonu nasil olmali 2

Küçük Yatak Odası Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

binance refarans

Yatak odası, işten eve geldikten sonra, salonda ya da oturma odasında yenen keyifli bir akşam yemeği ve aile ile yapılan bir sohbetin ardından, belki kendinizle belki de eşinizle baş başa kalabileceğiniz ve gün içerisinde dinlenmek için vakit geçirebileceğiniz belki de en ideal alandır. Sadece yatağa başınızı koyup uyuduğunuz bir alan olarak görebilirsiniz, ancak yatak odası bundan çok daha fazlası demektir!

Büyük bir yatak odanız varsa, mobilya seçimleri ve diğer eşyalar konusunda oldukça şanslısınız demektir. Peki, küçük bir yatak odası söz konusu olduğunda durum böyle midir? Pek sanmıyoruz. Üst üste binen eşyalar, gardırobunun üzerine yerleştirilen hurçlar, birbirine karışmış eşyalar, odanın içerisinde bunaltıcı hissettiren mobilyalar ile yatak odanızı çekilmez bir alana dönüştürmek yerine, içindeyken her an keyif aldığımız bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz. Peki, küçük yatak odası dekorasyonu konusunda nelere dikkat edilmeli? İşte cevabı…

Doğru mobilya seçimi çok önemli

kucuk yatak odasi dekorasyonu nasil olmali 16

O çok beğendiğiniz gösterişli mobilyalar, belki de sizin o küçük yatak odanız için uygun bir aday olmayabilir. İlla da onu seçip yatak odanızda kullanım alanını daraltmak yerine, işlevsel, fonksiyonel ve kesinlikle yerden tasarruf sağlayacak mobilya ürünleri tercih etmek çok daha akıllıca olacaktır. Örneğin, açıldığında içinden yatak çıkan ve kapandığında gardırobun içine gizlenen bir mobilya sistemi, çok küçük yatak odalarında gündelik kullanım alanını arttırmak için harika bir seçimdir.

Renk kombinasyonlarına dikkat

kucuk yatak odasi dekorasyonu nasil olmali 18

Küçük mekanlarda koyu renklerden kaçmak zorunda değilsiniz, zira yanlış renk kombinasyonu çok daha kötü bir seçimdir ve yatak odanızda korkunç bir atmosfer yaratabilir. Küçük bir yatak odanız varsa, siz yine de tercihinizi daha fresh ve sakinleştirici renklerden ve bu renklere yakışan farklı tonlardan yana kullanmaya devam edin.

Alanı iyi değerlendirin

Belki büyük bir evden taşındınız ve yeni yatak odanız artık eskisi kadar büyük değil. O halde, bazı eşyalardan kurtulmanız gerekebilir ve bu, küçük yatak odası dekorasyonunuza başlarken yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Küçük yatak odası dekorasyonuna dair biraz ilham almaya ne dersiniz? Şık tasarımlar ve işlevsel dekorasyonlar için galerimize de göz atabilirsiniz!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir