mutfak cekmece ici duzenleyici 7

Kullanışlı Mutfak Çekmeceleri Örnekleri

binance refarans

Küçük mutfaklar ve hatta bazen büyük mutfaklarda, çekmece içleri oldukça kalabalık ve karmaşık olabilir. Ancak kimse, yemek yapmak için mutfağa girdiğinde, açıldığı anda karmakarışık görünen çekmece içlerinden hoşlanmaz. Yine de endişelenmeyin… Bu çok yaygın bir sorundur ve çekmece içi düzenleyiciler işte tam da bu noktada devreye girmektedir!

Kapak açacakları, spatulalar, fırçalar, kaplar, elinize gelen her şeyi çekmecelerin içine rastgele fırlatırsanız, çekmecenizdeki alanın potansiyelinden yararlanamazsınız ve ayrıca, ihtiyacınız olan bir şeyi bulmakta zorlanırsınız. Ayrıca, darmadağın bir çekmecenin içinde aradığınızı bulmaya çalışırken parmaklarınıza zarar bile verebilirsiniz. Bunu önlemek için, çekmece içi düzenleyiciler ve bu yazıda vereceğimiz önerilerden yararlanabilirsiniz…

Çatal-Kaşık-Bıçak Düzeni

mutfak cekmece ici duzenleyici 6

Mutfaktaki çekmeceleri düzenlemenin ilk adımlarından biri, çatal-kaşık-bıçak düzenleyicilerden satın almaktır. Bahuahus, Praktiker, Ikea gibi büyük marketlerde ve hatta mahallenizdeki züccaciyecilerden satın alabileceğiniz bu düzenleyicilerin fiyatları 10 TL gibi bir fiyattan başlayarak, kalitesine ve malzemesine göre artmaktadır. Yine de, basit bir düzenleme için oldukça ekonomik bir çözüm sunmaktadır.

Geniş Bölmeli Çekmece İçi Düzenleyiciler

mutfak cekmece ici duzenleyici

Hemen her mutfağın kendine has bir depolama problemi vardır. Bu problemler çoğu zaman fırın tepsileri, plastik kaplar, tavalar ve tencere kapakları gibi büyük ve garip şekilli eşyalar nedeniyle oluşur. Mutfaklardaki bu problemler için, geniş bölmeleri olan bir çekmece içi düzenleyici satın almak, mutfak çekmecesi düzenleme için en pratik çözümlerden biridir.

Kavanoz Düzenleyiciler

mutfak cekmece ici duzenleyici 2

Baharatlar, un, makarna ve pirinç gibi mutfak malzemeleri mutfak çekmecelerinin içinde düzgünce saklanabilir. Kavanoz düzenleyici çekmece içi aparatları, her bir kavanoz için ayrı bir bölüm oluşturmaktadır.

Lavabo Altı Düzenleme

mutfak cekmece ici duzenleyici 4

Mutfak lavabolarının altındaki alan, mutfaktaki en can sıkıcı yerlerden biri olabilir. Zaten, böyle bir alanı iyi bir düzenleyici olmadan düzenli bir şekilde kullanmanın iyi bir yolu yoktur. Lavabo altında depolayacağınız ürünlere bağlı olarak, buraya düzenleyici bölmeler ve raflar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tekerlekli sepetler de böyle alanlarda el havlusu gibi ürünleri saklamanıza yardımcı olacak.

Yemek Malzemeleri Düzenleyici

mutfak cekmece ici duzenleyici 3

Oklavalar, el mikserleri, spatulalar, bıçaklar… Mutfak çekmece içi düzenleme söz konusu olduğunda, tüm bu eşyalar yolunuza taş koyabilir. Çekmece içindeki karmaşıklığı gidermek için, her birini ayrı bölümlere yerleştirebileceğiniz bir düzenleyiciden yardım alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir