Kuru Güllerle Dekorasyon Fikirleri

binance refarans

Kuru Güllerle Dekorasyon Fikirleri uygulayarak farklı alanlarda kullanılabilecek güzel dekorlar elde edilebilir.  Güller zaten başlı başına güzel çiçekler olduğundan dolayı, dekor olarak da kullanımı kolaydır. Kurumuş bir gülü veya gülleri alarak dekor ürüne çevirmek mümkündür.

Kurumuş gülleri bir tablonun içine koymak oldukça sık uygulanan bir dekorasyon fikridir. Kuru güllerle dekorasyon fikirleri içerisinde yer alan bu fikir güzel bir dekor elde etme yoludur. Çerçeve içine yerleştirilen kuru güller hem asılabilir hem de bir masaya yerleştirilebilir.

Kuru gülleri mum üzerinde kullanarak dekor elde etmek mümkün oluyor. Kurumuş gülü ya da yapraklarını bir yapıştırıcı ile mum üzerine yapıştırılabilir ve şık bir dekorasyon işlemi yapabilirsiniz. Özellikle beyaz bunların üzerinden güller hoş bir görüntü sergiler.

Güllerden Dekor Yapma

Cam fanus yardımı ile abajurlar için kuru külleri kullanarak harika bir dekor yapılabilir. Abajurun alt kısmının içine girmesi için bir cam fanus gereklidir.  Bu cam fanusun içine kuru güller ve biraz su doldurulduktan sonra abajurun altı fanusun içine koyularak kuru güllerden çok güzel bir dekor yapılabilir.

Cam bir kutu bulunarak bunun içerisine kurugüller düzenli bir şekilde yerleştirilebilir.  Daha sonra bu cam kutunun altından ve arkasından sarı ve beyaz ışıklar yansıtılır. Böylece güzel bir gül dekoru elde edilir.

Kuru güller bu ve benzeri şekillerde hoş dekorlar yapmak için kullanılabilir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir