Kuruyan Çim Canlanır mı? Çim Bakımı İnce Ayrıntıları

Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır Bahçenizde ki çimler kurudu mu? Yada kuruduğunu mu zannediyorsunuz? Çim Bakımı Nasıl Yapılır sorusuna ve çimlerin sulanması üzerine bu yazımızı hazırladık.

Çim bakımı öncelikle bahçenizde dikkat etmeniz gereken en önemli husustur. Bahçenizi periyodik olarak bakımlarını yapmalı, Sulama ve yabancı otların temizlemesini güzel bir şekilde yapabilirsiniz.

Kuruyan Çim Canlanır mı

Kuruyan Çim Canlanır mı? Çim Bakımı İnce Ayrıntıları

 

Kuruyan Çim Canlanır mı? Burada en önemli unsur. her şeyi doğru bir şekilde yapmanızdır. panik eder plansız işlemler yaparsanız çimlerinize veda edebilirsiniz. Öncelikle bunu belirtmeliyim ki… Çimlerin kurumamış olabilir. Genele bakımı yapılmayan çimler düzenli olarak biçilmeyenler uzuması nedeniyle alt tarafları güneş görmediği için çimler sararmak ve kurumaktadır.

 

Kuruyan Çim için öncelikle etrafta ki yabancı otları temizlemeniz ve çimi beslemeniz gerekiyor. Eğer imkan varsa toprağı havalandırabilirsiniz. Organik hayvan gübresi ile çimler hayat bulabilir. Eğer hayvan gübresi imkanınız yoksa kimyasal gübreleri de deneyebilirsiniz. çim kökünü besleyerek kuruyan çim canlandırabilir.

 

Eğer imkanınız varsa çimleri resimdeki gibi kaldırarak alt tarafını tırmıklayıp organik hayvan gübresi serpin hem canlanacak hemde da ha gür çıkacaktır.

Çim bakımı Nasıl Yapılır?

Çim Bakımı Nasıl Yapılır? Güzel bir bahçe dekorasyonu için güzel bir bahçe olmazsa olmazdır. Bahçeyi güzel yapanlar arasında Çim etkisi büyüktür. Güzel bir bahçe için Çim bakımı dikkatli bir şekilde özenle yapmalısınız.

En Önemli unsur Sulama işlemidir. Bahar ayrının gelmesiyle öncelikle çimleri güzel bir şekilde biçme işlemini yapın. Ve sabah akşam olmak üzerek ortalama 10 dakika süresinde sulama işlemi yapın.  Sararmayı engellemek için  Çok fazla su vermeyin ve sürekli olan kısa tutun. köklerin güneş alması gerekiyor.   Daha fazla bilgi için size özel hazırladığın e-kitap ücretsiz bir şekilde size gönderelim. 10-20 kelimelik bir yorum ve mail adresinizi bırakırsanız mail adresinize gönderilecektir.

İyiyil.com
Sitemiz de en güncel dekorasyon trendlerini sizler için paylaşıyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Yorum yap