Cim bakimi nasil yapilir

Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır ? Çim Bakımı İnce Ayrıntıları

binance refarans

Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır Bahçenizde ki çimler kurudu mu? Yada kuruduğunu mu zannediyorsunuz? Çim Bakımı Nasıl Yapılır sorusuna ve çimlerin sulanması üzerine bu yazımızı hazırladık.

Çim bakımı öncelikle bahçenizde dikkat etmeniz gereken en önemli husustur. Bahçenizi periyodik olarak bakımlarını yapmalı, Sulama ve yabancı otların temizlemesini güzel bir şekilde yapabilirsiniz.

Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır

Kuruyan Çim Canlanır mı? Çim Bakımı İnce Ayrıntıları
Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır?

 

Kuruyan Çim Canlanır mı? Burada en önemli unsur. her şeyi doğru bir şekilde yapmanızdır. panik eder plansız işlemler yaparsanız çimlerinize veda edebilirsiniz. Öncelikle bunu belirtmeliyim ki… Çimlerin kurumamış olabilir. Genele bakımı yapılmayan çimler düzenli olarak biçilmeyenler uzuması nedeniyle alt tarafları güneş görmediği için çimler sararmak ve kurumaktadır.

 

Kuruyan Çim için öncelikle etrafta ki yabancı otları temizlemeniz ve çimi beslemeniz gerekiyor. Eğer imkan varsa toprağı havalandırabilirsiniz. Organik hayvan gübresi ile çimler hayat bulabilir. Eğer hayvan gübresi imkanınız yoksa kimyasal gübreleri de deneyebilirsiniz. çim kökünü besleyerek kuruyan çim canlandırabilir.

 

Eğer imkanınız varsa çimleri resimdeki gibi kaldırarak alt tarafını tırmıklayıp organik hayvan gübresi serpin hem canlanacak hemde da ha gür çıkacaktır.

Çim bakımı Nasıl Yapılır?

Çim Bakımı Nasıl Yapılır? Güzel bir bahçe dekorasyonu için güzel bir bahçe olmazsa olmazdır. Bahçeyi güzel yapanlar arasında Çim etkisi büyüktür. Güzel bir bahçe için Çim bakımı dikkatli bir şekilde özenle yapmalısınız.

En Önemli unsur Sulama işlemidir. Bahar ayrının gelmesiyle öncelikle çimleri güzel bir şekilde biçme işlemini yapın. Ve sabah akşam olmak üzerek ortalama 10 dakika süresinde sulama işlemi yapın.  Sararmayı engellemek için  Çok fazla su vermeyin ve sürekli olan kısa tutun. köklerin güneş alması gerekiyor.   Daha fazla bilgi için size özel hazırladığın e-kitap ücretsiz bir şekilde size gönderelim. 10-20 kelimelik bir yorum ve mail adresinizi bırakırsanız mail adresinize gönderilecektir.

 

Kuruyan çim nasıl canlandırılır?

Çim bakımı yapılarak sulama işlemleri aksatılmadan yapılırsa kuruyan çimler canlanılandır.

Sararan çimlere ne yapmalı?

Bunun ana nedeni fazla su vermektir. Suyu azaltmanız ve imkanınız varsa gübre serpmenizdir.

Sararan çimlere hangi gübre

Üre olarak bilinen gübre çeşidi kullanılması gerekiyor. Eğer çimleri daha yeni ekilmişse taban gübresi denilen 20 20 gübresi serpilebilir.

Çimleri canlandırmak için ne yapmalı?

Çimleri çim biçme makniesi ile iyice biçin sonrasında suyu verin bir iki güne çimler canlanacaktır.

3 thoughts on “Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır ? Çim Bakımı İnce Ayrıntıları”

  1. Cüneyt özaltındiş

    H işlerr .bahcemizin çimleri yeni yapıldı fakat bolgesel kurumalar var otımatik aulama ile sabaha karsı 10 ar dakika suluyorum 15 20 gunde bir buduyoruz extra bişey yapmma sulamayı arttırmammı gerekir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir