kus-tuyu-yastik-yikanir-mi

Kuş Tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır

binance refarans

Kuş Tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır –Son yıllarda kuş tüyü yastıkların kullanımı artmış durumda buda karşımıza kuş tüyü yastıklar yıkanır mı yıkanırsa nasıl yıkanır? Kaz Tüyü yastıklarda aynı işlemi görmektedir. Gibi sorular çıkartmaktadır. Bu sorulara cevap vermek için bu yazımızı sizler için hazırladık.

 

Kuş Tüyü Yastık Nasıl Yıkanır?

Kuş Tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır , Diğer yastıklar gibi kaz ve  kuş tüyü yastıklarda gece boyunca ve gün içerisinde tere maruz kalırlar ve yoğun bir nem toplarlar. Nem diğer tüm yastıkların olduğu gibi kuş tüyü yastıklarında bir numaralı düşmanıdır. Nem tüm yastıklarda mantar ve bakteri oluşumunu hızlandırmaktadır, bu nedenle yastıklarımızı nemden olabildiğince uzak tutmalıyız. Nemden korunmak için atacağınız ilk adım kaliteli bir kılıf seçmeniz olacaktır.

kus-tuyu-yastik-nasil-temizlenir
Kuş Tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır

Kuş tüyü yastıklar belirli aralıklarla balkonda veya camda havalandırılmalıdır. Havalandırma esnasında kabartılması havalanması için daha etkili olacaktır. Eğer kılıf fermuarlı ise içerisindeki kuş tüylerini bir çarşafın üzerine dikkatli şekilde boşaltarak da havalandırabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken havanın rüzgarlı olmamasına özen göstermelisiniz. Havalandırma işlemi sizi hem kötü kokulardan kurtaracak hem de nemi bir miktar da olsa önleyecektir.

 

Kaz Tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır?

 

Kaz tüyü yastıklar nasıl yıkanır bazı durumlarda çamaşır makinesinde de yıkanabilmektedir. Çamaşır makinesinde yıkama işlemini yaparken dikkatli olmalısınız aksi halde makinenizin içini kuş tüyüyle kaplanmış halde bulabilirsiniz. Bu gibi kötü durumlar ile karşılaşmamak için yastığınızı makineye atmadan önce üzerinde sökük veya delik olup olmadığına bakmalısınız, eğer varsa o şekilde yıkamamalısınız. Eğer iki veya daha fazla kuş tüyü yastığınız varsa çamaşır makinesinde yıkama yaparken tekli olarak değil de ikili veya üçerli şekilde yıkamalısınız. Bu yöntem yastığın makinenin içerisinde yıpranmasını engelleyecektir. Makineniz yeni nesil bir makine ise yıkama ayarlarından kuş tüyünü seçmelisiniz eğer yok ise 30 derecelik bir sıcaklık değeri ayarlanmalı ve narin veya kısa yıkama programları ile yıkama yapmalısınız.

yastik-nasil-yikanir

Yıkama işlemi bittikten sonra sıra kurutma işleminde. Kurutma işlemini makineye bırakmanız yapabileceğiniz en büyük hatalardan birisi olacaktır. Sebebi ise makine yastıkları kurutmak için sıkma yapacaktır, bu sıkma işleminden yastıklar oldukça kötü bir şekilde etkilenmektedir. Kurutma işlemini ilk anlattığımız gibi balkonda veya camda havalandırarak kurutmalısınız. Havalandırarak kurutma işleminde havanın rüzgarlı olması daha iyidir ancak açık kurutma yapacaksanız havanın rüzgarsız olmasına özen göstermelisiniz.

 

Kaz tüyü yastık kurutma makinesi

Kaz tüyü yastık kurutma makinesi, astıkları yıkamadan önce kılıfları çıkarmanız gerekiyor. Yastık kılıflarını ayrı bir şekilde yıkamalısınız.
Yıkama için yeterli alan açmak adına makineye ikiden fazla yastık koyulmaması gerekiyor.
Yastık içinde topaklanmayı önlemek için makinenin yeteri kadar büyük olduğundan emin olmalısınız. Çünkü yastıkların sağlıklı bir şekilde temizlenebilmesi için içinden su akışı sağlanabilmeli.
Kullanılan deterjanın sıvı olması ve ağartıcı içermemesi gerekiyor.

Kaz tüyü yastık yıkadım kokuyor! Ne Yapmalıyım

Kaz tüyü yastık yıkadım kokuyor! Ne Yapmalıyım Yastığı yıkadıktan sonra kurutmadan kullanmayın, Dışarıda kuruduktan sonra kokusu gidecektir, Eğer topaklanma olursa elinizle vurun

Kaz tüyü yastık Nasıl Yapılır

Kaz tüyünden güzelce temizlendikten sonra güzel bir yastığa konulur. sonrasında kılıfı geçirilir.

Kaz tüyü yastık makinede nasıl yıkanır?

Yazımızda ki talimatları okuyarak nasıl yıknacağı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir