Mobilya Alırken Kredi Kullanabilir Miyim?

Mobilya Alırken Kredi Kullanabilir Miyim?

binance refarans

“Bu durumdan kaynaklı olarak ise herkes mobilya alacağı sırada bankalardan kredi alıp alamayacağı konusunda meraka kapılıyor. Bankaların mobilya alırken kredi vermek ile ilgili farklı prosedürleri ve yöntemleri mevcut. Bugün bu yazımızda sizler için bankaların kredi verme ile ilgili yazılarını inceleyerek sizler için mobilya ile ilgili başlıklarını hazırladık. Eğer sizde mobilya almayı planlıyorsanız ve bu mobilya alım işlemini kredi çekerek yapmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz!”

Mobilya Alırken Kredi Kullanılır Mı?

Mobilya almak istediğinizde elbette dilerseniz kredi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için ise bankalardan kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir; fakat bankalarda mobilya kredisi diye bir kredi bulunmamaktadır. Bunun yerine genellikle insanlar böyle ihtiyaçlarını karşılayabilmek adını iki farklı kredi çeşidini kullanırlar. Bu kredileri çekerek mobilya alım işleminizde kullanabilirsiniz. Bu krediler ise şu şekilde ikiye ayrılmaktadır;

  • İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri bankalardan kişilere ihtiyaçlarını giderme maksadıyla verilir. Mobilya da bir ihtiyaç olarak görülebileceği için bankalar sizden neden bu krediyi çekmek istediğinize dair bir yanıt isterse “mobilyalarımı yenilemeye ihtiyacım var” demeniz yeterli olacaktır. Genellikle bankaların ihtiyaç kredi limitleri 20.000 ile 30.000 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlarda sizler için mobilya alışverişlerinizde yeterli olacaktır diye düşünmekteyiz.

  • Alışveriş Kredisi

Bir diğer kredi çeşidimiz ise bankaların müşterilerine internet üzerinden alışveriş yapmaları için veriyor olduğu alışveriş kredisidir. Alışveriş kredisi ile internet üzerinden kolaylıkla mobilya alışveriş yapabilirsiniz. Elbette bu alışverişlerinizi ancak bankanın alışveriş kredisi için harcama yapmanıza izin verdiği e – ticaret sitelerinden yapabilirsiniz. Fakat bu sitelerde mutlaka sıfır olarak mobilyalar bulunacaktır. Eğer alışveriş kredisi hakkında bilgi almak istiyorsanız buradan alışveriş kredisi hakkında yazdığımız detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu iki kredinin haricinde ise farklı krediler de kullanabilirsiniz. Fakat çok yüksek olmayan faizler ile ihtiyaçlarınızı görmek için alışveriş yapmak istiyorsanız bu iki kredi sizin için yeterli olacaktır. Fakat “ben büyük bir mobilya alışverişi yapmak istiyorum, özel bir krediye ihtiyacım var” derseniz, bu durumda bankaların size vereceği özel bir mobilya alışveriş kredisi olmadığını belirtelim. Fakat evlilik için böyle bir alışveriş yapmak istiyorsanız bankaların çeyiz hesaplarını bunun için kullanabilirsiniz. Eğer çeyiz hesapları hakkında herhangi bir bilginiz yoksa bu konu hakkında daha önceden detaylı olarak hazırlamış olduğumuz çeyiz hesapları adlı konumuza da göz gezdirebilirsiniz.

Eğer alışveriş kredisi kullanarak mobilya alışveriş yapmak size mantıklı geldi ise şunu belirtelim ki; gittigidiyor, hepsiburada, n11, genpa gibi alışveriş siteleri bu alışveriş kredisi kapsamında pek çok banka ile işbirliği yapmaktadır. Online olarak bu kredi ile sizlerde mobilya alışverişinizi yapabilirsiniz. Detaylı bilgiler için takip etmeyi unutmayın!

Kaynak:

https://www.bankalar.org/krediler/

https://www.bankalar.org/kampanyalar/

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir