KAPLAMA KIVIRMA

Mobilya Kaplama

binance refarans

MOBİLYALARINIZI YENİLEYİN

Bu yazımız eskiyi getir yeniyi götür kampanyası değil tabii ki. Becerikli ellerinizle eski mobilyalarınıza yeni görünüşler vermek istiyorsanız doğru yazının başındasınız. Size bu yazımızda mobilyalarınızın görünüşlerini yapışkan folyolarla nasıl değiştirebilirsiniz, bu çalışmanın püf noktaları nelerdir bunları anlatmaya çalışacağız.

Severek aldığımız mobilyalarımız bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir. Üzerindeki renk değişiklikleri çizikler bizi rahatsız etmeye başlar. Bu durumda yeni bir mobilya alma zamanınızın geldiğini mi düşünüyorsunuz? İsterseniz önce gelin mobilyalarımızı yapışkanlı folyolarla kaplayalım. Belki de çözüm bu kadar kolaydır. Haydi  birlikte kendimiz yapalım.

dolap kaplama

 

YAPIŞKAN FOLYOLARLA NELER YAPABİLİRİZ?

*Mobilyalarımızı kaplayabiliriz.

*Kapılarımızı kaplayabiliriz.

*Duvarlarımızı kaplayabiliriz.

*Fayanslarımızı kaplayabiliriz.

*Duşakabinlerimizi  kaplayabiliriz.

YAPIŞKAN FOLYO

HANGİ YAPIŞKANLI FOLYOYU SEÇMELİYİM?

*Folyo seçerken öncelikle araştırdığınız yapışkanlı folyonun  teknik özelliklerine bakın.

*Kendinden yapışkanlı olmasına dikkat edin.

*Mobilyanızda kullanabileceğinizden emin olun.

*Silinebilir özellikte olduğunu kontrol edin.

*Sudan ve nemden etkilenmeyen folyoları tercih edin.

*Kullanacağınız yüzeyin alanı ile folyonun boyutlarını  karşılaştırın . Bu hesap size ne kadar yapışkanlı folyo almanız konusunda  yardımcı olacaktır.

*Sağlığınıza zarar verebilecek solvent gibi maddelerle baskılanmadığından emin olun.

YAPIŞKANLI FOLYOLARI UYGULARKEN HANGİ ARAÇLARA İHTİYACINIZ VAR?

*Makas veya maket bıçağı.

*Sert bir spatula (kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz.)

*Islatma yöntemi ile yapacaksınız zemini ve folyoyu ıslatmak  için sprey ve kurutmak için fön makinesi

*Zemini temizlemek için kuru bir bez.

Ve artık kaplama yapmaya hazırsınız. Kaplama yapacağınız yüzeyin genişliğine göre ıslatma yapıp yapmayacağınıza karar vermelisiniz. Eğer kaplama yapacağınız yüzey geniş ise ıslatma yöntemini kullanmak yapışkan folyoyu yerleştirirken size kolaylık sağlar. Dar yüzeylerde ise ıslatmadan kaplama yapabilirsiniz.Bu yöntemi kullanırsanız kurutma işlemine gerek kalmaz ve size zamandan kazandırır.MOBİLYA KAPLAMA

Kaplama yaptığınız yüzeyde eğer kulplar varsa onları çıkartmanız uygulama kolaylığı getirecektir.

Örneğin, geniş bir yüzey kaplıyorsunuz. Yüzeyi tozlardan kuru bir bez yardımıyla temizleyin.Sprey yardımıyla yüzeyi ve folyonun yapışkan kısmını ıslatın.Yapışkan yüzey ıslandığı için daha rahat yerleştirme yapabilirsiniz.Yapışkan Folyoyu yüzeye yerleştirin .Düzgün olmadığını düşündüğünüz kısımları kaldırarak en güzel yerleşimi yapmaya çalışın

.KAPLAMA KIVIRMA

Elinizdeki spatula yardımıyla  yüzey ile yapışkan folyo arasındaki hava kabarcıklarını düzeltin. Spatula işlemini yaparken yapıştırma yaptığınız yüzeyin bir tarafından başlayıp diğer tarafa doğru yavaş hareketlerle ilerleyin.Kenarlarından artan kısımları iç kısma doğru kıvırın ve fazlalıkları kesin.Kurutmak için fön makinesini kullanın.Yüzeye  çok yakın tutmadan sıcak hava ile kurutun.Temiz bir bez yardımıyla kaplamanın üzerinden geçin.

Üç boyutlu yapışkan folyolarla çok güzel görüntüler elde edebilirsiniz.

BOYUTLU KAPLAMA

Artık yeniden renklendirilmiş bir mobilyaya sahipsiniz.Karşısına gururla geçip kendim yaptım diyebilirsiniz.Güle güle kullanın.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir