Mobilyada Kredi Kartına Kaç Taksit Yapılıyor?

Mobilyada Kredi Kartına Kaç Taksit Yapılıyor?

binance refarans

“Genellikle evliliklerin büyük çoğunluğu maddi durumu iyi olmayan aileler için borç ve taksitler ile yapılmakta. Bu durumda ise insanlar alacakları mobilyaları kaç taksit ile alabileceklerini merak ediyorlar. Eğer sizde yeni evlenecek olan –veya evinde ki mobilyaları yenilemek isteyen- bir kişi iseniz, bu yazı tam size göre. Yenilenen yasalar ve bankaların izin verdiği doğrultu da mobilyalarınız için kaç taksit yapabileceğinizi sizler için araştırdık. Kredi kartlarınız ile mobilyada kaç taksit yapabileceğinizi merak ediyorsanız buyurun yazıya geçelim.”

  • Mobilyada Kredi Kartına Taksit Sayısı Limiti Nedir?

Mobilyalarınızı yenilemek istiyorsanız – evleniyorsanız ve mobilya ihtiyacınız var; bu soruyu sormanız çok normal. Sizler için yaptığımız araştırmalarımızda bu sorunun cevabını detaylı olarak bulduk. İlk olarak şunu söylemek gerekiyor ki, kredi kartlarına yapılan taksitlerin sayısı artık devlet kontrolünden geçmekte. Bundan dolayı bankaların mobilya için kredi kartı kullanımına ek olarak yapabildikleri çok muhteşem taksit sayıları yok. Fakat Haziran 2019 tarihinde BBDK tarafından çıkarılan kanun ile taksit sayısı biraz daha arttırılmış oldu. Mobilya alımlarında maksimum olarak 12 ay taksit yapılabiliyorken yenilenen düzenleme ile artık mobilya alırken kredi kartınız ile maksimum 18 aya kadar alışveriş yapabileceksiniz. Böylece mobilya alımlarınız çok daha kolay bir hale gelmiş olacaktır.

Mobilyada kredi kartı ile alışveriş yaparken bankaların size vereceği taksit sayısı 18 ayı geçememektedir.

  • Mobilyada Kredi Kartı Taksit Sayımı Yükseltebilir Miyim?

Bu sorunun legal olarak bir yanıtı maalesef bulunmamakta. Kısacası faturanızda ve kredi kartı hesap ekstrerinizde herhangi bir şekilde mobilya mağazası ismi ile 18 aydan daha fazla taksit imkanı yoktur. Fakat bazı yerel mobilyacılar kendi firma isimlerini daha farklı göstererek veya farklı pos cihazlarından çekim yaparak kredi kartınız ile size mobilya alımlarınızda çok daha fazla taksit imkanı sunabilir. Eğer böyle tanıdıklarınız var ise onlarla görüşerek mobilya alımlarınızda çok daha fazla taksit istediğinizi söyleyebilirsiniz. Fakat bu tarz kişiler muhakkak vade sayısı uzayacağı için sizden taksitli olarak çok daha fazla para isteyeceklerdir.

Böyle tarz yöntemler ile gereğinden fazla para ödemek zorunda kalarak mobilya almanızı tavsiye etmiyoruz. Ayrıca bu şekilde yapılan ödemelerde bankanızın durumu fark etmesinden sonra muhakkak kredi kartınıza bloke koyularak kapatılacak ve arkasından da farklı mahkemeler devletin yetkili kurumları tarafından size açılacaktır. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız 18 ay olarak belirlenmiş olan mobilyada kredi kartlı taksit sayısına uymanızı tavsiye ederiz. 18 ay kredi kartı ile geri ödeme yapmak için az olmayan bir süre. 1,5 yıl da borçlarınızı tamamlarsınız !

Kaynak:

https://www.bankalar.org/kredi-kartlari/

https://www.bankalar.org/kampanyalar/

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir