WhatsApp Image 2019 03 27 at 23.35.08

Mutfağınızı Kendiniz Yenileyin

binance refarans

Mutfağınızı bütçenize uygun bir şekilde yenilemeye ne dersini? Sizin zevkinize uygun şekilde yenileyeceğiniz mutfak dekorasyonunu bitirdikten sonra şah eserinizle gurur duyacaksınız. Bundan daha haklı bir gurur tablosu olabilir mi? Misafirleriniz bir ustayla anlaştığınızı düşünecek, o zaman mutfağınızı nasıl yenileyebileceğinize bakalım.

Dolap Kapaklarınızı Boyayın

Her türlü dolap malzemesi olan kapaklar boyanabilir. Yalnızca kullanacağınız boyanın türü farklılık gösterecektir. Mutfak dolaplarınızı yağlı boya veya sprey boya ile istediğiniz renge boyaya bilirsiniz. Alt ve üst dolaplarda zıt iki rengin uyumunu yakaladığınız takdirde çok güzel görüneceklerdir. Dolaplarınız ahşap malzeme ise ve sizin istediğiniz renk kapaklarınızdan çok daha açıksa boyama işlemi öncesinde zımpara yapmanızda fayda bulunmaktadır. Zımparalama işlemini kâğıt zımpara ile çok dikkatli bir şekilde yapmalısınız daha sonrasında zımparalanmış yüzey iyi bir halde değil ise emekle boyadığınız dolaplarınızda yer yer dökülmeler olabilir. Boyayla tüm dolaba girişmeden önce astar boyama yapmalısınız. İnce bir katman halinde dalgalar oluşmaması için hep aynı yöne doğru boyayacağınız kapakları daha sonrasında iyice kuruyana kadar beklemelisiniz. Ancak dediğimiz gibi boyanın ince bir katman halinde olmasına çok dikkat etmelisiniz.

 

WhatsApp Image 2019 03 28 at 12.48.56 2

Kulplarınızı Değiştirin

Dolap kulplarınızdan sıkılmış olabilirsiniz, neden hepsine el atmışken onları da değiştirmiyorsunuz? Yapı marketlerden satın alacağınız yeni kulplarınızı kapaklarınıza monteliye bilirsiniz. İsterseniz kulpların renklerini de değiştirerek yeni bir kulp satın almanıza gerek kalmadan değişiklik yapabilirsiniz. Böylece dolaplarınızın yeni görünümü tamamlanmış olacak.

Tezgâhınıza Yeni Bir Görünüm Verin

Mutfak yenileme işlemini yapmaya devam ederken neden tezgâhı eksik bırakalım ki? Tezgâhımıza yepyeni bir görünüm vermek için su bazlı boyalar ile boyayabilirsiniz. Kaç kat boyamak istediğinize tezgâhınızın ihtiyacınıza göre karar vermelisiniz. Her kat arasında en az yirmi dört saat beklemeyi unutmayın lütfen.

Fayanslarınızı Değiştirin

Dolap kapakları ile tezgahınız arasında kalan bölmedeki fayanslarınızı da yenileyebilirsiniz. Bunun için yapı marketlerde bulabileceğiniz kesme fayansları kullanabilirsiniz. Renklerini uygun seçtiğinizde bir anda mutfağınızın tüm havası değişecektir.

WhatsApp Image 2019 03 28 at 12.48.56 1

Yeni Aydınlatmalar Ekleyin

Mutfağınızın aydınlatmaları eksik kalıyor olabilir, bu yüzden dolap altı ile tezgâh arasında kalan yere LED ışıklandırmalar eklediğinizde mutfağınız daha ferah görünecektir.

WhatsApp Image 2019 03 28 at 12.48.56

Uygun fiyatlı yöntemler ile yapabileceğiniz bu değişiklikler mutfağınıza yepyeni bir görünüm kazandıracak.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir