mutfak icin aydinlatma ornekleri

Mutfak İçin Aydınlatma Örnekleri

binance refarans

Modern mutfaklar, aydınlık ve ferah olmaktan yararlanır, bu nedenle aydınlatma oldukça önemlidir. Ancak, mutfak tavanlarına spot monte etmekten fazlasını da yapabilirsiniz! Güzel apliklerden tezgah üstü aydınlatmalarına, pratik mutfak adası aydınlatmalarından sebze şeklindeki avizelere, mutfakta şık bir aydınlatma sağlamanın pek çok yolu vardır. Mutfak için aydınlatma örnekleri arıyorsanız, aşağıda yer alan galerimize göz atmadan karar vermeyin!

Ana Aydınlatma

Mutfağınıza giren doğal ışığa ek olarak, ışıklandırmayı sağlamak için tavan aydınlatması ana ışık kaynağınız olacaktır. Tavandan gelen ışık, mümkün olduğunca mutfağa eşit bir şekilde yayılmalı. Bunu avizeler, sarkıt lambalar ve gömme aydınlatma sistemleri ile sağlayabilirsiniz.

Tezgah Aydınlatması

Tavan aydınlatması, mutfak içinde dolaşmanızı sağlamak için kullanılırken, görev odaklı olduğunuz noktaları biraz daha karanlık bırakabilir. Tezgah üzerinde yer alan aydınlatmalar sayesinde, çalışma yüzeyleri ve mutfak dolapları da daha iyi aydınlanmış olur. Böylece, siz de yemekleri daha güvenli hazırlayabilir, gerektiğinde tarifleri daha rahat okuyabilir ve malzemeleri kolayca bulabilirsiniz. Tezgah aydınlatması olarak, şerit lambaları ve spot aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

Ek Aydınlatma Seçenekleri

Ek aydınlatmalar, mutfaktaki aydınlatmayı arttırmak ve ekstra şık bir görünüm kazandırmak için fazlasıyla işe yarar. Sarkıt lambalar, aplikler, dolap lambaları ve mutfakta sevdiğiniz objeleri vurgulayacak herhangi bir aydınlatma seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Mutfak Adaları ve Aydınlatma

Büyük bir mutfağınız varsa, mutfağınızda mutfak adası kullanmayı tercih edebilirsiniz. Mutfağın merkezinde yer alan bir tavan aydınlatması, her zaman bu mutfak adasını yeterli oranda aydınlatmak için yeterli kalmayabilir. İşte böyle durumlarda, mutfak adaları için sarkıt lamba gibi ekstra aydınlatma seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bir mutfak adası için yeterli alana sahip olacak kadar şanslıysanız, böyle bir aydınlatma mutfağınıza ekstra şıklık katmak için idealdir. Doğru bir aydınlatma ürünü, mutfak adasının şıklığını tamamlamak için de doğru bir seçim olacaktır.

Mutfak İçin Aydınlatma Örnekleri

Mutfak dekorasyonunuzda değişiklik yapmaya karar verdiyseniz ya da ortamdaki ışıklandırmayı değiştirerek farklı bir efekt katmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız galeride 15 farklı mutfak için aydınlatma örneği bulabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir