OKUMA KÖŞELERİ KIRMIZI KOLTUK

Okuma Köşeleri

binance refarans

Okuma Köşeleri

Ah! şurada ne güzel kitap okunur, dediğimiz yerler vardır. Her yerde kitap okuyabilsek de oralarda okumak bize ayrı bir mutluluk verir. Tasarımcılar kitap severleri de unutmamış ve çok şık okuma köşeleri dizayn etmişler.

Siz de evinizde bir okuma köşesi oluşturmak istiyorsanız bu yazımızdaki okuma köşelerini örnek alabilirsiniz.

Herkesi Kitap Okumaya Davet Ediyor

OKUMA KÖŞELERİ MANZARA

 

Böyle güzel bir manzara ve kitaplar. Bir eli yağda, bir eli balda deyiminin tam karşılığı bu odada kitap okumak çok zevkli olacaktır. Geniş kitaplığınızla tüm kitaplarınız elinizin altında olacaktır. Pencerenizin önüne yerleştireceğiniz bankın üzerini zevkinize göre minderler ile dekore edebilirsiniz. Bankın altında oluşturabileceğiniz depolama alanlarını kış günlerinde kitaplarınızı okurken üzerinize alabileceğiniz bir battaniye ya da kitap ayraçlarınız için kullanabilirsiniz.

Çocuklar İçin Okuma Köşesi

Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için kendilerini özel hissedebilecekleri köşeler oluşturabilirsiniz. Kitaplarını zevkle okurlarken büyükler de onlara eşlik edebilirler.

OKUMA KÖŞELERİ ÇOCUK

Özel ve Yüksek

OKUMA KÖŞELERİ YÜKSEK

Kitabınızı okumak için daha özel bir yer ise aradığınız, pencerenizin önünde aydınlık ve yüksek bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Yumuşacık bir zemin, arkanızda yastıklarınız, rafınızda kitaplarınız size özel bir okuma köşesi oluşturmanız için yeterli olacaktır. Okuma köşenize ulaşabilmek için bir merdivene ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Açık Havada Kitap Okumak İsteyenlere

OKUMA KÖŞELERİ BALKON

Açık havada kitap okumak, bol oksijenle daha verimli olur diyorsanız balkonunuzda okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Rattan geniş bir koltuk, şık minderler kitabınızı okurken rahat bir ortam oluşturmanız için yeterlidir.

Rahat ve Modern

OKUMA KÖŞELERİ KOLTUK

Kitap okuma köşesi oluştururken rahat bir koltuk, kahvenizi ya da kitaplarınızı koyabileceğiniz bir sehpa ve aydınlatmanız yeterli olacaktır.

Puflu Okuma Köşesi

OKUMA KÖŞELERİ PUF

Koltuğunuzun önünde bir puf kullanırsanız kitabınızı okurken ayaklarınızı uzatarak rahat bir okuma yapabilirsiniz.

Sallanan Koltuk

OKUMA KÖŞELERİ SALLANAN KOLTUK

Okuma köşelerinde rahat oturma alanı elbette en önemli olan detaydır. Rahat koltuğunuz bir de sallanıyorsa deymeyin kitapseverlerin keyfine.

Salıncakta Okumak

OKUMA KÖŞELERİ SALINCAK

Eğer sallanarak okumak hoşunuza gidiyorsa sallanan koltuklardan bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Salıncak ile ilgili daha pek çok fikir için” Salıncak ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın” yazımızı okuyabilirsiniz.

Koltuktan Kanepeye

OKUMA KÖŞELERİ KIRMIZI KOLTUK

Okuma köşelerinde rahat bir koltuk yetmez diyorsanız size bir kanepe ile dekorasyonunuzu tamamlamanızı tavsiye edebiliriz. Sizi rengiyle kendisine çekecek olan kitap raflarınızın önündeki kırmızı kanepeyle oluşturduğunuz okuma köşesinden ayrılmak istemeyebilirsiniz.

Uzanma Koltuğu

OKUMA KÖŞELERİ UZANMA KOLTUĞU

Rahat kitap okutabilmek için koltuk ile kanepe arası uzanma koltukları ile okuma köşeleriniz tamamlayabilirsiniz. Şöminenizin önünde uzanma koltuğunuz, arkanızda kitap raflarınız, modern sehpanız yanınızda, okuma köşeniz rahatlığın bir başka adı olarak karşınıza çıkmaya hazır.

Klasik Rahatlık

OKUMA KÖŞELERİ KLASİK

Klasik rahatlıktan vazgeçmek istemeyenler için de pek çok seçenek var. Klasik tarzdaki uzanma koltuklarını kullanarak tarzınızdan vazgeçmeden okuma köşenizi oluşturabilirsiniz.

Marjinal Yaklaşımlar

OKUMA KÖŞELERİ MARJİNAL

Elbette kitap okumanın yeri olmaz. Standartların dışında bir tasarım belki de sizin aradığınızdır.

Hamak Okuma Köşesi

OKUMA KÖŞELERİ HAMAK

Sallanan koltuk, salıncak koltuk derken hamak okuma köşesi de yazımızdaki yerini aldı. Marjinal bir tasarım olan hamak okuma köşesi için editörün tavsiyesi ,sakın okurken uyuya kalmayın.

Merdiven Altı Okuma Köşesi

OKUMA KÖŞELERİ MERDİVEN ALTI

Merdiven altında okumak için bir köşe oluşturabilirsiniz .Bu şekilde hem ölü alanları değerlendirmiş hem de kendinize özel bir alan oluşturmuş olursunuz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir