MADAME COCO RANFORCE NEVRESİM TAKIMI

Rengarenk Nevresim Takımları

binance refarans

Yatak odaları dediğimizde ilk aklımıza gelen belki de nevresim takımlarıdır. Renk renk. desen desen nevresim takımları,nevresim takımları ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazımızın konusu olacak.

RENGARENK NEVRESİM

Nevresimler yorganları korumak için üzerine geçirdiğimiz pamuklu ya da saten, farklı ipliklerle dokunmuş kumaşlarla dikilmiş ev tekstili parçalarıdır. Hayatımızı kolaylaştıran işlevinin yanında nevresimler bir yatak örtüsü gibi kullanılarak dekorasyonumuzun bir parçası olarak kullanılabilirler.

İyi bir nevresim size iyi bir uyku keyfi sağlayacağı için tercihleriniz önemli olacaktır. Üzerinize aldığınızda sizi yumuşacık saracak bir nevresim ya da sizi kış günlerinde daha sıcak tutacak mikropolar bir kumaştan elde edilmiş bir nevresim tercihiniz olabilir.

Bu konuda geniş bir kumaş portföyünden nevresimlerin üretildiğini söyleyebiliriz. Kullanılan iplik çeşidi ya da dokuma sıklığı kumaş türlerini belirler.

ENGLİSH HOME SHINE NEVRESİM TAKIMI

Kullanılan kumaş türlerine göre nevresim çeşitleri

Nevresimlerde en çok tercih edilenler pamuk ipliğinden üretilmiş kumaşlardır. Bunlardan %100 pamuk ipliğinden üretilmiş olanlara ranforce kumaş adı verilir. Ranforce nevresimler çabuk kırışır. Tercih ederken daha açık renkli olanları tercih etmelisiniz. Bu nevresiminizin ömrünün daha uzun olmasını sağlar. Ranforce nevresiminiz pamuklu yapısından dolayı çekme yapacaktır. Bu saydıklarımız ranforce nevresimlerin olumsuz özellikleridir. Nefes alan pamuklu dokusu ile daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olmaları ranforce kumaş nevresimleri tercih edilmede ilk sıraya yükseltir.

MADAME COCO RANFORCE NEVRESİM TAKIMI

Pamuk ipliğinden yapılmış terrycotton ve polycotton denilen iki farklı ürün daha vardır. Bu kumaşlarda pamuğun yanında içerisinde %50 ya da % 30 oranında polyester bulunmaktadır. Ranforce kumaşlar gibi sık dokunan bu ürünlerden ranforce kumaşın verdiği kullanım rahatlığını bulamayabilirsiniz.

Ranforce dışında kendine özgü dokuması olan jersey kumaşlar da genellikle pamuk ipliğinden üretilir. Özellikle yazlık dış giysilerde, spor için kullanılan giysilerde yaygın olarak kullanılır. Elastiki yapısıyla sizi saracak olan kumaş rahat nefes alan ve nemi çeken bir özelliğe sahiptir.

VAVİN JERSEY NEVRESİM TAKIMI

Halk arasında ipek saten adıyla bilinen asetat, floş ve ipek ipliğinden dokunan saten nevresimler de bir diğer çeşididir. İnce ipliklerden sık bir dokuma ile elde edilen saten nevresimler parlak renkleri ile dikkat çekmektedir. Sizi serin tutacak olan bu kumaş yaz günlerinde kullanmanız için çok uygundur.

TAÇ SATEN NEVRESİM TAKIMI

Nevresim Takımlarında Neler Bulunur?

Nevresim takımları genelde nevresim, çarşaf ve iki yastık kılıfından oluşmaktadır. Dört yastık ve battaniyeli alternatifleri de bulunmaktadır.

BERRA BATTANİYELİ NEVRESİM TAKIMI

Nevresim takımlarınızı yatağınızın ölçüsüne göre belirlemelisiniz. Tek kişilik ve çift kişilik olarak üretilen nevresim takımlarının battal boy denilen büyük ölçüleri de bulunmaktadır. Tek kişilik nevresimlerin standart ölçüsü: 160×220 cm, Çift kişilik nevresimlerinki 200×220 cm.dir. Battal boy nevresimlerin ölçüleri ise  260 cm x 220cm. dir .

NEVRESİM İÇERİĞİ

Nevresim takımlarının çarşafları lastikli ya da lastiksiz olabilmektedir. Lastikli çarşaflar yatağınızdaki çarşafın kaymasını engellediği için size kolaylık sağlar. Ancak lastikli çarşafları katlarken, çekmecenize yerleştirirken sizi zorlayabilir. Lastiksiz çarşafların ise düzenlenmesi daha kolaydır. Çarşafların ölçüsü ise tek kişilik çarşaflar160×200cm, çift kişilik çarşaflar 200×200,battal boy olanlar ise 280×280 ölçülerdedir.

ZDİLEK NEVRESİM e1555066938794

Nevresim takımlarının yastıkları fermuarlı,düğmeli ya da kapaklı tarzda olabilmektedir. Çift kişilik ve tek kişilik nevresimlerde yastıkların standart ölçüleri 50 cm x 70 cm.dir. Battal boy takımlarda arka yastık ve yatma yastığı olarak dört adet yastık kılıfı bulunur. Arka yastıklar 70cm x 70cm ölçülerde 2 adet, yatma yastıklarının kılıf ölçüleri ise 50cm x 70 cm olmak üzere iki adettir.

Nevresim Takımlarının Temizliği

3D BASKILI NEVRESİM TAKIMI

 

Nevresimlerinizi doğru bir teknikle temizlemek, havalandırmak kullanım ömürlerini arttıracaktır. Nevresimlerinizin değişme sıklığı sizin bünyenize bağlıdır. Eğer çok sık terliyorsanız ya da alerjik bünyeli iseniz nevresimlerinizi daha sık haftada bir, en geç iki haftada bir değiştirip yıkamalısınız. Yıkarken üzerindeki yıkama talimatlarına uymalısınız. Renklerini koruyan deterjan kullanmanız canlı renklerin ilk günkü halini uzun süre korumanızı sağlayacaktır.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir