Retro Mutfak Modelleri

binance refarans

Retro Mutfak Modelleri son zamanlarda oldukça sık tercih edilmeye başlandı. Genel olarak mutfak tarzları kolay eskimeye müsaittir.  Retro modeller ise eski ve sıcak mutfak havasını tekrar modern hale getiriyor.

Ahşap kaplama dolaplardan oluşan mutfaklar en fazla tercih edilen dekorasyon modelleridir.  Yapılabilecek retro mutfak modelleri arasında ön plana çıkar. Ev içinde sıkça kullanılan ahşap, mutfaklara da iyi bir hava katar.

Meşe ve benzeri ağaçlardan yapılan mutfak dolapları ve masaları çok popülerdir. Retro tarzını en iyi yansıtan ve uzun kullanım ömrüne sahip olan bir tasarımdır.  Bu tasarım şık olması istenen mutfaklara uygulanabilir. 

Yerlere uygulanacak siyah beyaz zemin, retro mutfak havasını iyi yansıtır. Aynı zamanda bu zemin insanı kendisine çeken bir görüntüye sahiptir. Retro mutfaklarda çok sık tercih edilir.

Retro Mutfak Renk Önerileri

Retro mutfakların, eski havasını yansıtması için renk seçimi çok önemlidir.  Renk seçerken günümüz modern renklerinden kopmak ve daha eski düşünmek gerekir. Bu nedenle mutfağa ve eşyalara uygun doğru rengi belirlemek önemlidir.

Turkuaz renkleri, retro mutfaklarda fazlasıyla ön plana çıkıyor. Eskinin tarzını en iyi yansıtan renklerin başında turkuaz geliyor. Özellikle eşyalarda ve duvarlarda bu rengin kullanımı retro tarzında yaygındır. 

Eski tarz fırın, dolap gibi eşyalar tercih edilebilir. Pastel tonların hâkim olduğu mutfakta bu eski eşyalar, retroyu tam anlamıyla sunar. Retro mutfaklar genel olarak bu şekildedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir