retro1

Retro Tarz Oturma Grubu İncelemesi

binance refarans

RETRO TARZ OTURMA GRUBU İNCELEMESİ

Yeni bir mobilya satın aldınız.Evinize gelen misafiriniz “Aaa!  Aynı anneannemin koltuklarından.”diye tepki verdi. Eğer istediğiniz retro tarzı bir ev dekore etmekse doğru yoldasınız demektir.

Retro en az 15- 20 sene önce kullanılan eşyaların yeniden yaygın olarak kullanılmaya başlamasıdır. Bir yönüyle retro ,vintage tarzı ile karıştırılır. Vintage geçmişte yaşamış ve günümüze ulaşan parçalardır. Retro ise eski görünümlü,yakın geçmişte var olan parçaların yeniden üretilmesidir.

Latincede” geriye doğru”anlamına  gelir. 1950’li yıllardan günümüze uzanan canlı renkler 2019 mobilyalarında yükselişte gözüküyor. Pembe, nane yeşili,hardal sarısı, turkuaz, safran sarısı, mor, indigo mavisi gibi renklere ahşap ve siyah tonlar eşlik ediyor.

0008417 rosalina uclu koltuk 1920

DOĞTAŞ “ROSALİNA “KOLTUK TAKIMI

Rahatlıkla , retro renklerin buluştuğu rosalina koltuk takımı bu yılın öne çıkan modellerinden.Hardal sarısı,ördek başı yeşili gibi renklerle geçmişi günümüze taşıyor.

3’lü 2’li ve berjer alternatifleri ile  istediğiniz düzeni salonunuzda kurabileceksiniz.Misafirleriniz için yatak olabilme özelliği ve kolay temizlenebilme özelliği ile satışa sunuluyor.Oturduğunuzda yumuşacık kumaşı hissedeceksiniz. Sadece rahat rahat oturmayacak aynı zamanda yüksek ayakları ile rahat rahat temizleye bileceksiniz. Daha ne olsun?

pink green retro koltuk

3A MOBİLYA “PİNK GREEN “RETRO KOLTUK

Retro seviyorsanız onun için evinizde mutlaka yer  vardır. Leke tutmayan microfiber kumaşlarla kaplanmış tek kişilik bu koltuğa dilerseniz  çok farklı renk seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.Ahşap iskelet ,el oyması bu koltukta pembe renk lake cila uygulanmış.

retro

EVSET “VİLLA” RETRO KOLTUK TAKIMI

Üçlü ve tekli olarak üretilen bu takımı tek tek ya da takım olarak satın alabilirsiniz.Ahşap gövdeli yüksek ayaklı olarak tasarlanmış bu koltuk yumuşak bir oturma keyfi sunuyor.

RETRO TEKLİ

 

ARCHİTECTURAL INTERİORS MİMARLIKTAN ,”TEKLİ AHŞAP RETRO KOLTUK”

  Gerçekten geçmişten kopartılıp zamanımızda sizin için yeniden üretiliyor gibi değil mi? Bu koltuk tasarımcı Mimar Leyla Doğrular Simpson imzasını taşıyor. Ahşap kollar koltuğun ayakları ile bütünleşiyor ve tek parça bir konfor karşımıza çıkıyor.

retro 2

 LADA ‘DAN “ALBA” KOLTUK

Loda mobilya Alba Kanepeyi  retro tarzında hazırlamış.Renkli Şeritler geçirilmiş kanepe retro kırlentleri ile geçmişten izler taşıyor.Sırt kısmı  minderli olarak hazırlanmış kanepenin yüksek ayakları temizlikte kolaylık sağlıyor.Üçlü ve ikili modellerini farklı büyüklükteki odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geçmişi yeniden yorumlayan birçok mobilya sizi bekliyor. Zamanda bir yolculuk sizce de iyi olmaz mı?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir