Salonlar İçin Kendin Yap Fikirleri

Salon Dekorasyonu | Kendin Yap Fikirleri

binance refarans

Evlerin en önemli odaları salonlardır. Muhteşem bir ev dekorasyonu elde etmek istiyorsanız salonları göz önünde bulundurmalısınız. Bugün ki yazımızda salon dekorasyonu için harika kendin yap dekorasyon fikirleri paylaşacağız. Kendi ellerinizden çıkacak bu dekorasyon ürünleri sayesinde kendinizle gurur duyacaksınız. Üstelik muhteşem bir dekorasyonun da kapılarını aralayacaksınız. Keyifli okumalar…

Meyve Kasaları ile Salon Dekorasyonu

salon-dekorasyonu-kendin-yap-fikirleri-masa

Kendin yap dekorasyon fikirlerinin en güzel yanı hiçbir sınırlamanın olmaması. Hayal gücünüz ile her objeyi bir dekorasyon ürününe çevirebilirsiniz! Evinizde birkaç tane boş meyve kasanız varsa artık bunları değerlendirmenin vakti geldi. Şayet hiç kasanız yoksa bakkallardan ve manavlardan temin edebilirsiniz. Kasalarınızı zımparalamak ile işe başlayın. Ardından dilediğiniz bir rengi ahşap tutkalı ile karıştırın. Bizim tavsiyemiz ceviz kahvesi olacaktır. Kasalarınızı boyadıktan sonra vernikleyin. Vernikleme işleminin ardından kasaları görselde görüldüğü gibi birbirine sabitleyin. İşte size muhteşem bir masa!

Salon Dekorasyonu için Harika Toplar!

salon-dekorasyonu-kendin-yap-fikirleri-hasir-ipi

Hasır ipikendin yap dekorasyon fikirleri arasında büyük bir yere sahip. Bu malzemeyle gerçekleştirilebilecek birçok fikir mevcut. Bunlardan birisi de resimde gördüğünüz renkli toplar. Bir balonu şişirerek işe koyulun. Ardından istediğiniz renklerde hasır iplerini tutkala batırın. Tutkallı hasır iplerini balonun üzerine dolayın. Kuruması için bir müddet bekleyin ve balonu patlatın. Artık salon dekorasyonu için müthiş bir parçaya sahipsiniz!

Renkli Bantlar Kullanın!

salon-dekorasyonu-kendin-yap-fikirleri-renkli-bantlar

Oldukça basit görünen ama son derece etkili bir fikirle daha karşınızdayız! Bu gördüğünüz bantları evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Salonlar da dahil! Kırtasiyelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz bu malzemeyi duvar ve masalarda kullanabilirsiniz. Örneğin görselde görüldüğü gibi hoş bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu noktada sizi sınırlayan hiçbir şey yok! Hayal gücünüze güvenin…

Rengarenk Bir Paspas!

salon-dekorasyonu-kendin-yap-fikirleri-paspas

Keçe topları hiç duymuş muydunuz? Kendin yap dekorasyon fikirleri arasında keçe toplarıyla yapılabilecek birçok fikir bulunuyor. Örneğin görselde ki gibi bir paspas! Farklı renklerdeki keçe toplarını bir zemin üzerine yapıştırın. Bu zemin eskimiş ve artık kullanmadığınız bir paspas olabilir. Artık kendi yaptığınız paspasınızı salonunuzda sergileyebilirsiniz!

Sizler için hazırladığımız salon dekorasyonu önerilerinin sonuna geldik. Sizlerde bu kendin yap dekorasyon fikirlerinden yola çıkarak harika parçalar ortaya çıkarabilirsiniz!

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir