Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

binance refarans
  • Salon Nasıl Dekore Edilir Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimizin salonları, ev ortamında genellikle herkesin ortak payda da buluştuğu noktadır. Bu nedenle, evde yaşayanların rahat edebileceği şekilde dizayn edilmelidir. Ayrıca; misafirlerinizi de salonlarınızda ağırlıyor iseniz tabii bunu da göz önünde bulundurarak tasarlanmalıdır. Günümüzde, modern düzende, oturma odaları yerini salonlara bırakmıştır. Bu faktörde göz önüne alınarak, salon dekore edilmelidir. Ev ahalinin zevklerine ve yaşam şekline göre tasarlanmış; rahat ferah bir salon, herkese nefes aldıracaktır. Ve ailenin aynı ortamı paylaşmaktan zevk almasına da etken olacaktır. Salon dekorasyonu nasıl yapılır ve nelere dikkat etmemiz gerekir? Bunlara, genel bir bakış atacağız fakat; ev herkesin kendi zevklerini yansıttığı bir yer olduğu için, sizlerde kendi zevklerinizi dekorasyona nasıl dökebilirsiniz şeklinde düşünebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Fikirleri
Salon Dekorasyonu Fikirleri
  • Salon Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Salon dekorasyonu nasıl yapılır? Öncelikle bakmanız gereken, salonlarınızın şeklidir. Salonunuz; kare, dikdörtgen vb. gibi şekillerden hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, büyüklüğüne göre bir oturma grubu tercih edebilirsiniz. Salonlarda genel olarak; koltuklar, oturma grupları, yemek masası takımı, orta sehpa, televizyon, aydınlatma seçenekleri ve dekor eşyaları vardır. Tabii yemek odanız var ise, eşya sayısı daha da az olacaktır. Salon için ihtiyaç duyulan eşyaları, salonunuzun şekline göre yerleştirirseniz; salonunuz küçük ise daha büyük ve konforlu gözükecektir. Eğer salonunuz büyükse de, eşyaları uygun bir şekilde yerleştirirseniz; eşyalarınız az olsa dahi salonunuz boş görünmeyecektir. Bir diğer nokta ise renk uyumudur. Ya eşyalarınıza göre duvar rengi tercih edebilirsiniz ya da duvar renginize göre eşyalarınızı belirleyebilirsiniz. Duvar dekorasyonlarınız için, duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Ayrıca; perdelerinizi de oturma grubunuza uygun özellikte tercih etmeniz gerekir.

Salon Dekorasyonu Fikirleri
Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonu; için ihtiyaç duyulan, belirli eşyaları yerleştirdikten sonra; küçük dekor eşyaları ile dekorasyonu üst seviyelere taşımanız ortamı daha hoş gösterecektir. Bunlar için büyük bütçe de ayırmanıza gerek yoktur. Uygun fiyatlar ile küçük dekor eşyaları alabilir ve dekore edebilirsiniz. Salon dekorasyonu nasıl yapılır; vazo, köşe lambaları vb. ve zevklerinizi yansıtan özellikte farklı dekor eşyaları ile salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca; salonlarda, televizyon baş köşede olması gerekir şeklindeki, algıdan uzak bir salon tercih ederek, ailenizin kültürel yapısına da katkıda bulunabilirsiniz. Televizyonlara göre bir salon dekorasyonu yerine, size farklı hisler uyandıracak bir salon dekore etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir