Dekorasyon ÖnerileriSalon Dekorasyonu

Salon İçin Tablo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Tablo Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir ev dekore edilirken adeta dekorasyonu tamamlayan tablo seçmek gerekir. Fakat bu da üstün körü, yüzeysel yapılacak bir seçim olmamalıdır. Eviniz için tablo seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. Bunlara dikkat ederek tablonuzun eviniz ile bire bir uyum içerisinde bir dekorasyon olmasına vesile olabilirsiniz. Salonda renk uyumu ve tablolarda yapılması gereken ufak dokunuşlar nelerdir?

salon-icin-tablo-secimi
Salon İçin Tablo Seçimi

Tablo Seçiminde Ev Dekorasyonu

Alacağınız tabloyu sadece duvar ve evin görünüşüne göre alacaksanız bir yanılgı içinde olduğunuzu belirtmek isteriz. Çünkü tablo seçiminde başlıca dikkat edilmesi gereken maddelerden biri de ve hatta en önemlisi de diyebileceğimiz; evde, odada, salonda alacağınız tablo ile değer dekorasyon malzemelerinin arasında olumlu bir uyum olmasıdır. Ayrıca “klasik ev” tarzında dekore edilmiş evlere genel olarak önerilip yakışan tablolar: Soyut ve manzara temalı olan tablolardır.

salon-icin-tablo-secimi-1

Tablo Ve Renk Uyumu

Kesinlikle dikkat edilmesi gereken konuların başında gelen bir parametre olan renk; sadece tablo seçiminde de değil, ev için yapılacak her türlü dekorasyonda önemsenmesi gereken bir durumdur. Renklerin ahengini sağlayıp şık bir kombinasyon yaratmak adına bazen ne kadar eş renkler kullanılsa da son zamanlarda model olan zıt renklerin de farklı bir hava kattığını belirtmek isteriz.

Tabloyu yerleştireceğiniz oda ve asacağınız konumun durumuna göre dengeli bir boyut seçmelisiniz. Bazen yapılan seçimlerde tablonun küçük veya büyük bir biçimde olması dekorasyon açısından gözle görülebilecek şekilde kirlilik meydana getirmektedir. Ayrıca sizlere bu konuda bir direktif de sunabiliriz; refah, açık, geniş olan ortamlarda dev tabloların aşılması gözle görülebilecek bir biçimde çekicilik katmaktadır dekorasyon dizaynına.

salon-icin-tablo-secimi-2

Tablo Çeşitlendirme

Kesinlikle dar açıyla bakıyorsanız bu açınızdan ayrılın. Farklı ve değişik bakış açılarını ve onların verdiği yorumları mutlaka okuyun. Bu şekilde güzel bir biçimde gezgin de olabilirsiniz, böylelikle piyasada daha sık bir biçimde dekorasyon için tablo arayışına girersiniz.  Gördüğünüz her tabloyu evinize veya asacağınız yere yakıştırmak yerine daha geniş bir açıdan gezerek çeşitli tablolar da görerek farklı ortamı güzelleştirecek bir tablo bulmanız mümkün olacaktır. Çeşitlerinizi ne kadar belirgin tutarsanız bu sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Etiketler

iyiyilcom

Dekorasyon blogu ayağınıza geldi. Evinize, ofisinize dekorasyon yapılır. 1 Saatte yazılır 2 dakikada okutulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı