salon yerden tasarruf dekorasyon onerileri 3

Salon İçin Yerden Tasarruf Sağlayan Dekorasyon Önerileri

binance refarans

Evinizde, ailenizle birlikte en çok vakit geçirdiğiniz alan, genellikle salondur. Akşam eve geldiğinizde, günün yorgunluğunu atmak için salondaki koltuğa uzanır ya da aile yemeklerinizi orada yersiniz. Misafirleriniz geldiğinde de onları genellikle salonda ağırlamayı tercih edersiniz. Bir evin ana merkezi olan salon dekorasyonu, özellikle de salonunuz biraz küçük olduğunda oldukça önemlidir. Yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ipuçları ile daha kullanışlı, daha ferah ve daha işlevsel bir salona sahip olabilirsiniz.

Şık tasarımlar, bir salon dekorasyonunda en önemli detay gibi görünse de, küçük bir salon için fonksiyonellik de oldukça önemlidir. Mobilya seçimi yaparken, sadece mobilya trendlerini göz önünde bulundurmak yerine, seçtiğiniz mobilyaların bir de salonunuza uygun olup olmadığına bakmalısınız. Aynı şey kullanacağınız aksesuarlar ve diğer ürünler için de geçerlidir. Küçük bir salonunuz varsa ve onu daha kullanışlı bir mekana dönüştürmek istiyorsanız, salon için yerden tasarruf sağlayan dekorasyon önerilerimize ve aşağıda yer alan galerimize göz atabilirsiniz…

Depolama Alanı Sağlayan Koltuklar

salon yerden tasarruf dekorasyon onerileri 1

Özellikle de küçük bir salon ya da oturma odası söz konusu olduğunda, koltuk seçiminde depolama alanı sunan işlevsel ürünler tercih etmeniz çok işinize yarayabilir. Aynı şekilde, küçük bir eviniz varsa, bu tip mobilyalar, açılır-kapanır özellikleri ile evinizde misafirleriniz için fazladan bir konaklama seçeneği sağlayabilir. Altında depolama alanı yer alan bir koltuk, salonda fazladan yer açacak ve dağınıklığın önüne geçecektir. Özellikle de, çocuklu ve kalabalık bir aileyseniz; oyuncaklar ve diğer eşyaları depolamak için bu alanları kullanabilirsiniz.

Duvarları Depolama Alanına Dönüştürün

salon yerden tasarruf dekorasyon onerileri 2

Küçük bir mekanın dekorasyonunda en önemli detaylardan biri, kullanabileceğiniz fazladan depolama alanı yaratabilmektir. Salonunuz küçükse ve onu daha işlevsel bir alana dönüştürmek istiyorsanız, duvarlarınızı depolama alanına dönüştürebilirsiniz. Duvarlara yerleştireceğiniz raflar, bir kitaplığın kaplayacağı alanı ortadan kaldırabilir. Ya da belki de fotoğraflarınızı ve aksesuarlarınızı sergileyecek bir komodin yerine, duvar rafları da aynı ölçüde işinize yarayabilir.

Televizyon Üniteleri

salon yerden tasarruf dekorasyon onerileri 3

Televizyon üniteleri, küçük bir oturma odası ya da salon için her zaman iyi bir seçimdir. Kitapları, aksesuarları ve televizyonu tek bir ünitede toplayarak salondaki o dağınık görünümü ortadan kaldırmanıza olanak sağlayacak bir televizyon ünitesini, duvara monteli olarak tercih ederek de yerden ekstra tasarruf sağlayabilirsiniz.

Salonda yerden tasarruf sağlayan dekorasyon önerileri için daha fazla örnek görmek isterseniz, aşağıda yer alan galerimize de göz atmanızı öneririz…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir