Salonda-renk-uyumu-nasil-olmali

Salonda Renk Uyumu Nasıl Olmalı

binance refarans

Salonda Renk Uyumu Nasıl Olmalı

Yeni bir eve taşınanların yada evini yenilemek isteyenlerin kararsız kaldıkları noktalardan biriside salondaki mobilyaların renk uyumudur. Yazımızda salondaki mobilyaların renk uyumu nasıl olmalı, salon için renk uyumları ve 2019 yılının popüler salon renklerinden bahsedeceğiz.

salon-mobilyası-renk-seçimi

Salonumuz için renk seçerken salonun dar mı geniş mi olduğu, ne kadar ışık aldığı ve dekorasyon tarzı gibi etmenler oldukça önem arz etmektedir. Bu etmenler göz önünde bulundurulduğu takdirde daha doğru ve kolay renk seçimi yapabilirsiniz. Evinizi döşerken sizin zevkinize göre döşemeniz gerekmektedir, salon renkleri de zevkinizi en çok yansıtabileceğiniz noktalardan birisidir. Yani ortamda ne gibi bir etki yaratmak istediğinize karar verdikten sonra o etkiyi yaratabilecek en uygun renkleri seçerek istediğiniz tarzı salonunuzda rahatça yaratabilirsiniz.

 

Renk seçimi yaparken yapılan en büyük hatalardan biri olan uyumsuz renkleri seçmektir. Salonda hem hoş bir görünüş sağlamak hem de ferah bir ortam yaratmak için renk uyumlarından yararlanmalısınız.

 

Renk Uyumları

Salonunuz için düşündüğünüz dekorasyon stili size onlarca renk seçeneği sunacaktır, ancak belirli tarzlar için bazı temel renkler vardır. Örnek verecek olursak country tarzı bir salon için açık renkler ile beraber pastel tonları dediğimiz renkleri kullanmalısınız. Açık renklerin ve pastel tonlarının oluşturduğu uyum country tarzını ortama tam olarak yansımasını sağlayacaktır.

salon-icin-renk-uyumları

Renk seçiminde herkesin bildiği ve bolca kullanılan püf noktalar vardır. Bu noktalardan birisi küçük ve dar salonlar için açık renkler seçilmesi gerektiğidir. Bir diğer nokta ise canlı ve enerjik bir ortam oluşturmak isteyenlerin salon için aksesuar seçiminde daha çok parlak renkleri seçmesi gerektiğidir. Bu gibi önemli noktalardan yararlanarak da salonunuzda zevkinize uygun bir renk uyumu sağlayabilirsiniz.

 

Popüler Salon Renkleri

2019-populer-salon-renkleri

Salon için hangi renkler uyumlu? Bu sorunun birden fazla yanıtı vardır, bahsettiğimiz gibi zevklerinize ve oluşturmak istediğiniz ortamı göz önünde bulundurmalısınız. Ancak kararsız kaldıysanız popüler salon renklerini incelemek size kolaylık sağlayacaktır. Örnek olarak 2019 yılının popüler salon renkleri olan krem, gri tonları, fil dişi, beyaz ve kahverengi tonları verilebilir. Bu renkleri veya yakın tonlarını kullanarak salonunuzda ferah ve hoş bir ortam oluşturabilir ve misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir