Dekorasyon
Trend

Şık Salonlar Nasıl Dizayn Edilir

Şık salon dekorasyonları nasıl oluşturulur? Salon dekorasyonu oluştururken kullanıcıların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Şık Salon Dekorasyonları Dizayn Edin

Evlerinize yeni bir soluk katmak istiyor ve göz alıcı bir salon dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız neler yapacağınıza değindiğimiz blog makalemizi inceleyebilirsiniz. Şık bir salon için, tasarım gözünüz olması gerekirken, ayrıntılardan mükemmel bütünü oluşturacak bir bakış açınız olması gerekmektedir. Salonlarda ihtiyaç duyulan yeni bir tarz ve sıradanlığın dışına çıkartacağınız dekorasyonunuzu gerçekleştirmek için ilk ihtiyacınız olan etmen, göz yani bakış açısıdır.

Salonunuza Bakın ve Planlayın

Salon dekorasyonunuzu oluşturmak için öncelikle dekorasyonu uygulayacağınız alanı iyi tanımanız gerekmektedir. Tanımak için, odanın duvar ve zemin döşemelerini dikkate alırken, odanın ölçüleri, dışarıdan aldığı ışık, pencere konumları, odanın dikdörtgen mi yoksa kare mi olduğunun tespitinin yapılması gerekmektedir.

Tüm bu analizleri yaptıktan sonra oluşturmak istediğiniz şık salon dekorasyonunuz için salonunuza müdahale etmeniz gerekebilir. Bu müdahaleler, kırma ve dökme işlemleri de olabilirken, sadece boya ve renk değiştirme işlemleri de olabilmektedir. Bu hayallerinizdeki konsept ve salonunuz size sunduklarına göre değişiklik göstermektedir.

Şık Salonlar İçin Şık Salon Mobilyaları

Şık salonlar için yaşam alanlarınıza şık mobilyalar dahil etmeniz gerekmektedir. Çünkü yaşam alanlarımızdaki dekorasyonun temelini mobilyalar oluşturmaktadır. Salonlarda göz alıcı tasarımı inşa eden, etkili mobilya tasarımları ile salonunuza yeni bir soluk katabilirsiniz. Öncelikle salonların en temel mobilyalarından olan koltuk takımlarınızı seçerek dekorasyonunuzu inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Şık salonlar, şık mobilyalar ile oluşturulmaktadır. Koltuk takımı modelleri arasında, birbirinden şık koltuk takımlarını tercih etmeli ve dekorasyonunuzu bu doğrultuda ilerletmeniz gerekmektedir. Bağlantıya tıklayarak modern koltukları inceleyebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Fikirleri

Peki hangi tarz koltukları seçmeliyim? Sorusunu soruyorsanız, öncelikle salonunuzda oluşturmak istediğiniz tarzı netleştirmeniz ve kullanım alışkanlıklarınızı da göz önüne almanız gerekecektir.

Koltuk takımınızın seçimini gerçekleştirirken, tasarımı, rengi, ölçüleri, konforu, kumaş yapısı, işlevselliği gibi birçok detay önünüze çıkmaktadır. Tüm bu detayları göz önüne alarak seçim yaparak, hedefi tam 12’den vurabilirsiniz. Salonunuzun boya rengi, zemininizdeki parke ya da zemin döşemelerinin rengi ve tarzı, odanın ölçüleri ve daha birçok etmen, koltuk takımınızı belirlerken önemli olmaktadır.

Salon mobilyalarınızı seçimi esnasında koltuklardan sonra gelecek en önemli etmenlerin başında, yemek odası takımları, zigon sehpalar, puf ve berjer takımları gibi hem işlevsel hem de dekorasyona katkıda bulunacak mobilyalar gelmektedir. İlk mobilyayı seçtikten sonra bu destekleyici etmenleri seçmek biraz daha zor olabilmektedir. Çünkü bu sefer hem salonunuz ile uyumlu bir mobilya tercih ederken, hem de koltuk takımınız ile uyumlu bir ürün seçmeniz gerekecektir.

Aydınlatma

Şık salonları dizayn ederken, tüm etmenleri tamamladıktan sonra mükemmel bir aydınlatma oluşturmak cümleye nokta koyma niteliğinde olacaktır. Siz de dekorasyonunuza nokta koymak ve tamamlamak için, aydınlatmanızı doğru seçmelisiniz. Hem avize modelleri arasından doğru modeli hem aydınlatma gücü açısından hem de yaşam alanınızdaki ışığın renk tonunu doğru belirlemelisiniz. Aslında tüm bu belirlemelerinizi deneyerek görebilir ve dekorasyonunuz ile uyumlu bir ampul rengi tercihinde bulunabilirsiniz.

Şık yaşam alanları dizayn etmek için tepeden tırnağa verdiğimiz ufak önerileri, detaylı ve birbirlerinin bir zinciri olduğunu düşünerek seçtiğiniz takdirde şık salonlar dizayn edebilirsiniz. Peki şık mobilya nerden satın almalıyım diyorsanız? Şu anda doğru yerdesiniz. Şimdi, trendmobilya.com ürün kategorilerini inceleyerek hayallerinizdeki dekorasyonu oluşturacak mükemmel tasarıma sahip mobilyalara fırsatlarla ve uygun fiyatlarla tek tıkla sahip olabilirsiniz.

Önerdiğimiz Mobilya Firmasını Keşfetmek İçin Tıklayın.

Etiketler

İyiyil.com

Sitemiz de en güncel dekorasyon trendlerini sizler için paylaşıyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı