Şömine Dekorasyon Fikirleri

binance refarans

Şömine Dekorasyon Fikirleri ile evlerde bulunan şömineler şık bir şekilde dekore edilebilir.  Uygulanabilecek pek çok şömine dekore yöntem bulunuyor. Bu yöntemler ile hem güzel hem de ortama uygun dekorasyonlar yapılabilir.

Şöminenin iki yanına birer şamdan koyarak güzel bir görüntü elde edilebilir.  Şömine dekorasyon fikirleri  içinde yer alan bu fikir kolayca gerçekleştirilebilir. Şamdanlar şömineye zarif bir hava katması ile ön plana çıkar.

Şömine önüne minder ve benzeri şeyler doldurulabilir.  Renkli minderlerin koyulduğu şöminenin önü güzel bir oturma alanı şeklinde görülür.  Bu da hoş bir dekorasyon yapıldığının göstergesi olur.

Şöminenin üzerine yerleştirilecek büyük bir tablo ortama çok farklı bir hava katar. Güzel bir tablonun şömine üstünde yer alması tercih edilebilecek dekorasyon fikirleri arasında bulunur. Bu tablonun ne olacağı ise tamamen ev sahibi zevklerine göre belirlenebilir.

Şömine İçin Tasarımlar

Şöminenin önü taşlarla kaplanarak hoş bir tasarım oluşturulabilir. Bu taşlar sayesinde hem doğal bir görüntü kazanılır hem de bu görüntü fazlasıyla şık olur. Taşların rengi ve yapısı ise ortama uygun şekilde seçilebilir.

Ahşap kullanımı şömine ile her zaman uyumlu olur. Bu doğrultuda şöminenin bulunduğu yere 2 adet ahşap sandalye koymak güzel bir görüntü sağlar. Bu sandalyeleri hem doğal bir hava katılır hem de güzel bir sohbet alanı oluşturulur. 

Şömineler bu ve benzeri dekorasyonlar ile daha şık hale getirilebilir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir