studyo daire dekorasyonu 10

Stüdyo Daire Dekorasyon Örnekleri

binance refarans

Bir stüdyo dairesi kiraladıysanız ya da satın aldıysanız, şimdi önünüzde önemli bir görev var demektir; bir odayı aynı anda oturma odası, yatak odası, mutfak ve çalışma odası olarak kullanmak. Bunu çok fazla karışıklık eklemeden yaparsanız, stüdyo dairenizde her şey yerli yerinde olacak! Aşağıda yer alan stüdyo daire dekorasyon örnekleri ve önerileri, küçük bir alanda yaşamayı kolaylaştırırken, aynı zamanda şık bir mekan tasarlamanızı da sağlayacak. Hazırsanız, başlayalım…

Yatak Odası Alanı Tasarlayın

studyo daire dekorasyonu 15

Sınırlı bir yaşam alanı söz konusu olduğunda, akla ilk gelen şeylerden biri “eşyalarımı nereye koyacağım?” olacaktır. Yatak odanızı yerleştirmek için, depolama alanı sağlayan yataklardan yararlanabilirsiniz. Yatağın altına gizlenen çekmeceli paneller ve yan tarafına monte edilmiş tam boy dolaplar, şık ve fonksiyonel bir ürün olarak stüdyo daire dekorasyonunda yerini alabilecek seçimlerden.

Doğru Renkleri Kullanın

Stüdyo daire dekorasyonu için uzmanların örneklerine baktığımızda, farklı bölümlerin farklı renklerle boyandığını görüyoruz. Alanın bölümlerini farklı renklerde boyamak, birbirinden ayrı alanlarmış hissi yaratır. Yatak alanı ve oturma alanı arasındaki çizgiyi, duvarda ve tavanda farklı renkler kullanarak ayırabilirsiniz.

Katlanır Cam Duvarlar

studyo daire dekorasyonu 16

Büyük bir stüdyo daireniz varsa, bölümleri ayırmak için katlanır paneller kullanmak akıllıca bir seçim olabilir. Mekanı olduğundan daha sıkışık göstermemek için de, katlanır cam panellerden yardım alabilirsiniz. Böylece, oturma alanı, mutfak ve yatak alanı birbirinden kolaylıkla ayrılacak.

Sürgülü Merdiven ve Gizlenebilir Alanlar

Düşündüğünüzde, uyku alanı günde yalnızca bir kez kullanılır. Bu nedenle, diğer günlük aktiviteler için açılıp kapanabilen bir merdivenden ve yatağınızı gizleyecek bir sistemden yararlanabilirsiniz. Rahat ve işlevsel bir mekan tasarımı için, yatağınızı diğer bölümlerden biraz daha yukarı monte ettirmeyi ve altına bir depolama alanı tasarlayarak fazladan kullanım alanı yaratmayı düşünebilirsiniz.

Yatağı Saklamayı Deneyin

Yatak, stüdyo daire dekorasyonunda en can sıkıcı nokta olabilir. Evin ortasında yatak görünümü sizi rahatsız ediyorsa, onu gizlemeyi düşünebilirsiniz. Örneğin, bir gardırobun içerisine gizlenebilen açılır-kapanır bir yatak, hem fazladan kullanım alanı yaratmak hem de misafirleriniz geldiğinde daha ferah bir ortam hissi yaratmak için iyi bir seçim olacaktır.

Stüdyo daire dekorasyonu için daha fazla örnek arıyorsanız, aşağıda yer alan galerimize de göz atabilirsiniz…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir